خانه / پزشکی / تفاوت آب معدنی با آب داخل لوله چیست

تفاوت آب معدنی با آب داخل لوله چیست

آب معدنی چگونه بدست می آید؟

آب معدنی همانطور که از اسمش پیدا است، از آب های چشمه های طبیعی بدست می آید، بدلیل وجود منابع غنی از مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، آهن، منگنز و … به آنها آب معدنی گفته می شود، حال ممکن است این آبها دارای مقادیر کمی ناخالصی باشند که با استفاده از فیلترهای ارزان قیمت و عبور از اشعه ی ماوراء بنفش علاوه بر ضدعفونی و میکروب زدایی، از لحاظ طعم ، مزه و بو نیز بواسطه فیلترهای کربنی و میکرونی بهبود پیدا میکنند.

آب آشامیدنی چیست ؟

آب آشامیدنی به آبی گفته می شود که یا از طریق آب چاه و یا تصفیه کردن آب لوله کشی بدست می آید، آنها را با استفاده از فیلترهای گرانقیمت و دستگاههای تصفیه آب صنعتی به آب مناسب برای نوشیدن تبدیل می کنند و درون بطری میریزند که به این نوع آب، ” آب آشامیدنی” گفته می شود.

آب لوله کشی شهری

در اکثر شهرهای ایران مخصوصا شهرهای بزرگ کیفیت آب لوله کشی شهری بمراتب از سایر نقاط بهتر و راضی کننده تر است، اما ما نیز میدانیم در برخی از شهرهای دیگر و یا اطراف همان شهرهای بزرگتر مناطقی وجود دارند که مردمان آن ناحیه دسترسی به آب تمیز و سالم ندارند. این برای ما جای نگرانی دارد که بسیاری از شهروندان در خطر بیماریهای ناشی از مصرف آب آلوده قرار خواهند گرفت.

تفاوت آب و آب معدنی

طبق تعریف موسسه استاندارد آب معدنی طبیعی، آبی است که با آب آشامیدنی به دلایل زیر قابل تشخیص است:

آب معدنی محتوای املاح معدنی خاص و کمیاب می باشد. از منابع طبیعی مانند چشمه نقاط حفاری شده از سفره‌های آب زیرزمینی به دست می آید و کلیه اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از هرگونه آلودگی یا تاثیرات خارجی روی کیفیت آن باید انجام گیرد. ترکیبات آن در فصول مختلف سال از ثبات نسبی برخوردار است. تحت شرایطی که ویژگی‌های آن تغییر نکند جمع آوری می شود. در نزدیک ترین محل ممکن به سرچشمه آب، تحت شرایط بهداشتی خاص، بسته بندی می شود.

آب معدنی طبیعی باید در ظروف تمیز و غیر قابل نفوذ بسته بندی شود. ظروف شیشه ای مورد استفاده در بسته بندی آب های معدنی باید با استاندارد ملی مطابقت داشته باشد. ظروف یکبار مصرف برای بسته بندی آب‌های معدنی باید از نوع مجاز برای مواد غذایی باشد.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

اشتباه کردن سر مسواک زدن

اشتباه کردن سر مسواک زدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *