خانه / اطلاعات عمومی / چکار کنیم ماشینمان خراب نشه

چکار کنیم ماشینمان خراب نشه

کنترل میزان آب و روغن خودرو

بهتر است در فواصل کوتاه مدت میزان آب و روغن‌ خودرو مورد بررسی قرار گیرد تا از مشکلات جدی‌تر در خودرو پیشگیری شود.

توجه به سیستم خنک‌کننده خودرو در کل سال

توصیه می‌شود که ماهی یک بار کولر خودرو را به مدت چند دقیقه جهت مخلوط شدن گاز با روغن مخصوص آن و جلوگیری از فاسد شدن آن روشن نمایید.

تمیز نگه‌داشتن خودرو

بدنه خودرو هم به اندازه مسائل فنی آن نیاز به رسیدگی دارد و باعث می‌شود که خودرو هم از لحاظ ظاهری زیبا به نظر برسد و هم تضمینی برای حفظ سلامتی رنگ بدنه خودرو است. واکس و پولیش سالیانه بدنه خودرو یکی از راه‌های مناسب برای حفظ کابین خودرو است.روغن‌کاری اجزای متحرک خودرو

توجه به صداهای غیرطبیعی خودرو

صدای طبیعی خودروی خود را بشناسید. در این صورت است که اگر صدایی مضاعف بر حالت طبیعی را شنیدید، سریعا دنبال علت آن بگردید چون معمولا تغییر صدا در خودرو می‌تواند یکی از نشانه‌های شروع خرابی قسمتی از خودرو باشد.

سرویس‌‌های دوره‌ای خودرو

مراجعه به تعمیرگاه مجاز خودروی خود جهت تعویض روغن ، فیلتر، شمع ، تسمه، وایر، لنت ترمز و غیره در زمان معین به خودروی شما کمک می‌کند تا سلامت بماند و عمر آن افزایش پیدا کند.بررسی وضعیت لاستیک و فشار باد آن‌ها

خرابی استارت

بااینکه موتور استارت خودروها معمولا قوی و مستحکم هستند اما سرانجام از کار می‌افتند. اما تا زمانی‌که خودروی خود را به طور منظم سرویس کنید هر ایراد احتمالی قبل از اینکه برای شما مشکلی ایجاد کند مشخص خواهد شد.

مشکلات مربوط به سیم کلاچ (برای خودروهای دنده‌ای)

سیم کلاچ تحت فشار زیادی است و اگر بریده شود مشکل جدی ایجاد می‌شود. بهترین راه این است که اگر هنگام گرفتن پدال کلاچ تغییری در آن حس کردید نزد متخصص بروید تا کلاچ را بررسی کند. اگر سیم کلاچ شما پاره شد در نزدیک‌ترین محل امن توقف کرده و درخواست کمک کنید.

شمع‌های خودرو

شمع‌ها ممکن است خراب یا فرسوده شوند ولی تازمانی‌که خودروی خود را به طور منظم سرویس می‌کنید با این مشکل مواجه نخواهید شد. از نشانه‌های خرابی شمع، تنبل‌شدن خودرو و بد کارکردن خصوصا در دورهای آرام است. یک متخصص می‌تواند به راحتی شمع‌های خودرو را باز کرده و آنها را بازدید کند. شمع قطعه نسبتاً ارزانی است، اما تاثیر عمیقی بر کارکرد بهینه خودرو دارد.

منبع:نیسان نوین،آرین موتور

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *