خانه / اختلافات زوجین / مردان و زنان در محیط کار چه فرقی دارند

مردان و زنان در محیط کار چه فرقی دارند

شیوه متفاوت مدیریت و دستور دادن در زنان و مردان

بطور کلی زنان و مردان در شیوه مدیریت افراد و نیز روشی که برای صدور دستور به زیردستان خود انتخاب می‌کنند، متفاوت هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که زنان درخواست‌های خود را با ملاطفت بیشتر بیان می‌کنند در حالی که مردان از شیوه مستقیم و کمی خشن‌تر برای انجام امور استفاده می‌کنند. ملاطفت زنان در کلام و نیز در رفتار باعث می‌شود در مقایسه با مردان، مدیران نرمتری به نظر برسند. به علاوه، بر اساس آموزه‌های فرهنگی، از زنان انتظار می‌رود که در مدیریت روابط و ایجاد تعادل در محیط کاری، نقش پررنگ‌تری داشته باشند. به همین سبب است که آن‌ها در روابط خود در محیط کار، شیوه محتاطانه‌تری را در پیش می‌گیرند. البته باید توجه داشت که این احتیاط، به معنای ضعف یا عدم اعتمادبنفس نیست؛ بلکه منظور از آن، ایجاد آرامش و تعادل بیشتر د رروابط کاری است. نمی‌توان این موضوع را نیز نادیده گرفت که برخی از زنان نیز همانند مردان از شیوه های مدیریت مستقیم و رئیس‌مآبانه بهره می‌گیرند.

مردان و زنان در محیط کار چه فرقی دارند

یکی دیگر از تفاوت‌های آشکار بین زنان و مردان در محیط کار این است که زنان عموما بیشتر از مردان سوال می‌پرسند. تقریبا همه ما می‌دانیم که مردان به واسطه ساختار شخصیتی و عاطفی خود، سوالات کمتری می‌پرسند؛ اما این واقعیت در دنیای کار، منجر به تفاوتی بزرگ بین زنان و مردان می‌شود که اگر آن را ندانید، ممکن است دچار مشکل شوید.

حل و فصل سوء تفاهم‌ها و سوء تعبیرها


تفاوت در شیوه مدیریت و نیز طرح پرسش منجر به ایجاد تمایزی بنیادین در رفتار زنان می‌شود؛ مردان کاملا مستقیم و با کمترین پرسش اقدام می‎‌کنند و زنان به دنبال برقراری ارتباط به شیوه ای نرمتر و در فضایی آرامتر هستند. این دو شیوه به خودی خود هیچ مشکلی ندارند، اما چالش از آن جایی شروع می‎‌شود که این تفاوت‌ها، موجب بروز سوء تفاهم یا سوء تعبیر شود. چرا که این امر ممکن است عمیقا بر کار تیمی و یا حتی شانس یکی از طرفین برای پیشرفت و ترفیع، تاثیرگذار باشد.

منبع:بیتوته،بامیلو

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری دعوای زن و شوهر مدیریت کنیم

بررسی و فکر کردن به روش های مختلف و راه حل های گوناگون برای حل مشکل (به جای تماس با خانواده و همه را باخبر کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *