خانه / دانستنی های زندگی مشترک / نکات برای خرید هود آشپزخانه

نکات برای خرید هود آشپزخانه

هود شومینه ای

هود شومینه ای بر روی دیوارنصب میشود و عمدتاً به شکل قیف برعکس است. هودهای شومینه ای غالبا استیل یا ترکیب استیل و شیشه هستند.

هود مورب :

هودهای مورب  بر روی دیوارنصب میشوند ونمای بیرونی این هودها شیشه  یا ترکیب شیشه واستیل است. این هودها از لحاظ ظاهر نسبت به هودهای شومینه ای زیبا تر و مدرن تر هستند.

هود جزیره :

هود های جزیره در واقع همان هودهای شومینه ای هستند با این تقاوت که به جای وصل شدن به دیوار به سقف متصل می­شوند. هودهای جزیره  بسیار زیبا و لوکس می­باشند. این هودها بیشتر در آشپزخانه­های بزرگی که گاز در مرکز آشپزخانه تعبیه شده کاربرد دارند.

هود تو کار:

امروزه بسیاری از مشتران دوست دارند تجهیزات آشپزخانه شان توکار باشد به همین منظور طراحان صنعتی برای این دسته از افراد هودهای توکار طراحی کرده اند که بالای گاز و داخل کابینت قرار میگیرد و شما در ظاهر هودی در آشپزخانه نمی­بینید.

هود آسانسوری :

این مدل یکی دیگر از هود ی توکار است. در حالت آسانسوری دکمه ای برای بالا و پایین بردن هود تعبیه شده که قابل تنظیم است. در نوع موتور بیرونی هم موتور مکنده در بیرون آشپزخانه نصب می­شود که به مراتب صدای کمتری ایجاد می­کند.

تقسیم بندی هود از لحاظ ظاهر:

  • شیشه
  • استیل
  • شیشه-استیل

نکاتی دیگری که در هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کرد:

۱)برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه دور اول ،دور دوم و نهایتا دور سوم می تواند معیاری برای میزان صدای هود باشد ،دور چهارم و دور پنجم که دورهای آخر و مکش با شدت بالاست نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش صدای هود باشد زیرا صدای زیادی تولید می شود.

۲)میزان صدا در محدوده 53 تا ۶۳ دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.

۳)بعضی از مدل های هود سنسور حساس به بو و دود دارد به طوریکه هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو ودود روشن شده و عمل تهویه را انجام می دهد.

۴)موتور هودهای جدید از نوع توربینی یا حلزونی است این موتورها علاوه بر اینکه قویترند صدای کمتری نیز تولید می کنند. 

۵)فیلتر هودهای جدید (هود فلت،هود مورب،هود مخفی ،هود جزیره) از جنس آلمینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی(برنامه ۲ ساعته )است اما فیلتر هودهای قدیمی زیر کابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید تعویض شود.

منبع:ناب استیل،مرکز پخش

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری هوای خانه سالم کنیم

ساده‌ترین راه، شستن دست‌ها با صابون و آب و جلوگیری از ورود گرد وغباربا یک پارچه (پرده) یا استفاده از فیلتربا کیفیت هواست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *