خانه / فرزند / اتفاقات عجیب در دوقلوها

اتفاقات عجیب در دوقلوها

دوقلوهای همسان بیشتر از افراد عادی عمر می کنند

مطالعه پژوهشگران نشان می دهد که دوقلوها احتمالا به خاطر برخورداری از حمایت اجتماعی، بیشتر از تک قلوها عمر می کنند، موضوعی که اهمیت مراوادات اجتماعی را پررنگ تر می کند.

زایمان به خودی خود اصلا آسان نیست، اما زایمان دوقلو‌ها پیچیده‌تر و مشکل‌تر هم هست. ممکن است کیسه آمینوتیک زودتر پاره شود و نوزادان چند روز یا حتی چند هفته با فاصله از هم متولد شوند.


فکر می‌کنید کجای دنیا دوقلو‌ها را بیشتر می‌بینید؟ جواب آفریقاست. تا کنون نرخ تولد دوقلو‌ها در آفریقا از همه جا بیشتر بوده است. به عبارت دیگر ۴۰% دوقلو‌های جهان در آفریقا به دنیا می‌آیند.

از سال ۱۹۸۰ تولد دوقلو‌ها دائما زیاد شده است. در واقع ۷۰% افزایش یافته است. اما چرا؟ درمان‌های باروری علت این افزایش هستند. با کاشت چندین تخمک، احتمال دوقلوزایی افزایش می‌یابد.

آیا می‌دانستید که ۲۲% از دوقلو‌ها چپ دست هستند؟ در حالی که تنها ۱۰% از تک قلو‌ها چپ دست هستند.

۴۰% دوقلو‌ها در کودکی یک زبان رمزی دارند که فقط خودشان می‌فهمند. اما این زبان آن‌ها فقط تا وقتی یک زبان واقعی یاد بگیرند دوام دارد.

دوقلوها در خانواده

زمینه دوقلو داشتن فقط به ژن مادر بستگی دارد.پیشینه خانوادگی مادر بر شانس دوقلو داشتن تاثیر می گذارد.

هر زنی می تواند بدون پیشینه خانوادگی دوقلو داشته باشد.

امتیاز دوقلو داشتن چیست؟

در استرالیا ۶/۱ % از کل بارداری ها منجر به چند قلو و از این مقدار ۹۸% دوقلو می شوند.به طور طبیعی از هر ۸۹ تولد یکی دوقلو می شود.عده زیادی از دوقلوهایی که متولد می شوند غیرهمسان هستند و نتیجه لقاح دو تخمک با دو اسپرم می باشند.

برخی دوقلوهای غیرهمسان خیلی شبیه هستند؛ اما سایرین به قدری متفاوت هستند که نمی توان شباهتی بین آن ها یافت.

شمار دوقلوها رو به افزایش است

به نظر می‌رسد مهم‌ترین عامل در این افزایش استفاده از درمان‌های ناباروری باشد. به علاوه زنانی که بالای ۳۰ سال هستند با احتمال بیشتری ممکن است دوقلو بزایند، و شمار زنانی در این فاصله سنی زایمان می‌کنند، در حال افزایش بوده است.

منبع:برترین ها و نمناک

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

روش جلوگیری از دیابت در زمان بارداری

روش جلوگیری از دیابت در زمان بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *