خانه / مشاوره / با همسر سابق خوبه ازدواج کنیم یا نه

با همسر سابق خوبه ازدواج کنیم یا نه

درستی ازدواج با همسر سابق

پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که اطرافیان به دلیل آمارهایی که به گوششان رسیده؛ نظر مثبتی راجع به بازگشت و ازدواج با همسر سابق تان ندارند. افراد در ازدواج های مجدد در ۳۰ تا ۶۰ درصد موارد با شکست روبرو می شوند.

با همسر سابق خوبه ازدواج کنیم یا نه

 طبق آمارهای گزارش شده، طلاق دوم به مراتب زودتر از طلاق اول اتفاق می افتد. بنابراین پیش از هر اقدامی باید به تصمیمی که گرفته اید، مطمئن باشید.

به خاطر خودتان برگردید:


اگر فرزندانتان دلیل بازگشت به همسر سابق تان هستند؛ باید بدانید انتخاب تان نیاز به بررسی بیشتری دارد. اگر قرار به برگشت است به خاطر همدیگر و دوست داشتن مابین خودتان برگردید. در صورتی که واقعا دلتان می خواهد باز هم با هم باشید. سختی های بعد از طلاق نباید شما را دوباره به انتخاب اشتباهتان برگرداند. اگر خود طلاق شما را خسته کرده؛ برای بازگشت به زندگی بعد از طلاق تلاش کنید.

فرصت های از دست رفته


آنها یک حس عجیب هم دارند یعنی در همان حالی که از همسر سابقشان دلخوشی ندارند،  همزمان نسبت به او احساس مثبتی هم دارند و پیش وجدان خود اعتراف می کنند که جنبه  هایی از وجود او را که در گذشته دوست داشته  اند، هنوز هم می پسندند. اما این احساسات راه به جایی نمی برد، چون میان آن ها و همسرانشان فاصله  ای افتاده که به این راحتی ها مرمت نمی شود. برای همین، بیشتر این آدم ها حسرت گذشته را می خورند، چون فکر می کنند می توانسته اند بهتر رفتار کنند اما نکرده اند.

انگیزه هایی برای شروع دوباره


جواد بهادرخان، روانشناس و مشاور خانواده معتقد است، عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند جوشش و میل دوباره برای بازگشت به زندگی مشترک به وجود آورد؛ عواملی مثل وجود دلبستگی و مهر میان زوجین و وجود خاطرات گذشته،

با همسر سابق خوبه ازدواج کنیم یا نه

یا وجود افراد دیگری که با دخالت های شان باعث جدایی این افراد شده اند و زوجین پس از جدایی متوجه این موضوع می شوند و گاهی هم وجود رابطه ای خارج از چارچوب خانواده است که فرد پس از فروپاشی زندگی مشترک به تاثیر منفی آن پی می برد.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

شخصیت افراد با گروه خونی Ab

غذا هایی که بیشتر باید مصرف شود عبارت است از: توفو، غذا های دریایی، لبنیات و سبزیجات. افراد دارای گروه خونی ABاسید معده کمی دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *