خانه / والدین / با مادر شوهر چطور حرف بزنیم

با مادر شوهر چطور حرف بزنیم

باورم نمیشه به اون رأی دادید. 

سیاست، مذهب و موضوعات حساس دیگر باعث می‌شوند که شام خانوادگی تبدیل به صحنه جنگ شود. شارون می‌گوید: «در بحثی در مورد سیاست، عروسمان مستقیماً به ما گفت که اشتباه می‌کنیم و فکرمان غلط است. من شوکه شدم.» دکتر بران می‌گوید اگر نمی‌توانید در این مواقع خونسرد باشید و بگویید: «سیاست همیشه مرا ناراحت می‌کند. من نظری نمی‌دهم.» اگر وارد دعوا و مشاجره شوید، هیچکس برنده نمی‌شود.

چطور رفتار کنیم

اجازه دهید در کنارتان باشد

وقتی مادرشوهر به خانه شما می‌آید با او همان‌طور رفتار کنید که با سایر مهمانان برخورد می‌کنید. کنارش بنشینید، با او حرف بزنید و اگر می‌خواهد هنگام تهیه غذا به شما کمک کند، جلوی او را نگیرید. بدین ترتیب می‌توانید همدیگر را بهتر بشناسید و روابط صمیمانه‌تری داشته باشید. اگر هم دیدید که قصد هیچ کمکی ندارد، دلخور نشوید. از همسرتان بخواهید در تهیه مقدمات میز غذا و جمع‌آوری آن به شما کمک کند.

در تلگرام با او در ارتباط باشید

این روزها که ابزارهای ارتباط جمعی گسترده‌تر شده با مادرشوهرتان بیشتر در تماس باشید و او را از وقایع زندگی‌تان باخبر کنید. هر چند روز یک‌بار به او تلفن بزنید و اتفاقات تازه‌ای که در خانواده‌تان افتاده را برایش تعریف کنید. اگر فرصت تماس ندارید از طریق تلگرام سلام و احوالپرسی کنید. می‌توانید عکس‌های خانوادگی‌تان را هم برایش بفرستید یا اگر فرزند دارید، عکس فرزندان‌تان را به او نشان بدهید. مادر‌بزرگ‌ها عاشق این هستند که عکس نوه‌های‌شان را داشته باشند.

اصل احترام را از یاد نبرید

همیشه و در هر شرایطی به مادرشوهرتان احترام بگذارید. به یاد داشته باشید که او از لحاظ سنی  بزرگ‌تر و پخته‌تر از شماست و شاید در زندگی گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته باشد؛ بنابراین می‌توانید از او بخواهید درباره دوران کودکی، نوجوانی، زمانی که ازدواج کرده و همین‌طور چگونگی بزرگ کردن فرزندانش با شما حرف بزند. اگر اتفاقات بدی برایش افتاده با او همدردی و از تجربیاتش استفاده کنید.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری با خواهر شوهر مجرد خوب باشیم

از خواهر شوهر مجردتان «هیولا» نسازید. برداشت های ذهنی شما یکی از مهمترین عوامل تعیین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *