خانه / فرزند / چطوری پدر بهتر باشیم

چطوری پدر بهتر باشیم

به گزارش ایسنا، در معرفی این کتاب عنوان شده است: این اثر با ارائه‌ تمرین‌های کوتاه به خواننده کمک می‌کند تا با پاسخ دادن به سوالات و مقایسه‌ آن‌ها با پاسخ‌های دیگر اعضای خانواده به راه حل عملی درست دست یابد.

مولفان کتاب به مشکلات پدرهایی که از فرزند خود دور هستند، تک‌والد هستند و یا به عنوان ناپدری سرپرست یک کودک‌اند، پرداخته‌اند. همچنین به تعاملات با نوجوانان و شیوه‌های ارتباط با آن‌ها نیز اشاره دارند.

«چگونه می‌توان پدر بهتری بود؟» توسط شرکت انتشارات فنی ایران، با قیمت ۶۰۰۰ تومان در ۳۲ صفحه منتشر شده است.

 از روز تولد فرزندان، با تمام وجود، خود را در برابر حال و آینده‌ی آنها مسئول بدانید.

پدر باید خود را در برابر فرزندی که به دنیا می‌آید مسئول بداند و فرزند خود را فقط حاصل یک رابطه جنسی ندانسته و به او بی‌محبت نباشد که در غیر این‌صورت، این شخص نمی تواند پدر خوبی برای فرزندش باشد.

۲- شما نباید تمام خواسته‌های فرزند خود را برآورده کنید.

به‌جای آن با هوشیاری، مهم‌ترین و بهترین خواسته‌های فرزند خود را تأمین نمایید.

۳- با حال و آینده‌ی فرزند خود، سازگار و البته سختگیر باشید.

یک پدر خوب باید گذشت‌هایی را در قبال فرزندش انجام دهد. وقتی یک فرزند برای تحصیل از خانواده دور می‌شود. پدر باید تمام امکانات لازم را برای زندگی در محلی به‌غیراز خانه، تأمین کند و درصورتی‌که کنار خانواده است باید علاوه بر تأمین فرزند خود، زمان بیشتری را در کنار او صرف کند.

۴-صداقت، نشان داده و متقابلاً منتظر صداقت فرزند خود باشید.

بهترین ویژگی یک پدر خوب در صداقت او در برابر فرزندش تعریف می‌شود؛  بنابراین باید صداقت را به فرزند خود  نشان دهید تا او نیز به شما اعتماد کند.

۵-راهنمای فرزند خود باشید، نه بهترین دوست.

فرزند شما، دوست صمیمی شما نیست. او علاوه بر نیاز به تأمین غذا، پوشاک، دارو  و … باید بتواند روی هوش، قدرت و آینده‌نگری شما نیز حساب کند. عمل به این نکته رابطه‌ی شما را بیش از پیش بهتر می‌کند.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

روش جلوگیری از دیابت در زمان بارداری

روش جلوگیری از دیابت در زمان بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *