خانه / اختلافات زوجین / چطور بحث کردن با همسر ناراحت کننده است

چطور بحث کردن با همسر ناراحت کننده است

چرا بحث کردن با همسر ناراحت کننده است

آغاز خشونت بار

آغاز تهاجمی و پرخاشگرانه گفتگو که معمولا همراه با کنایه، سرزنش و توهین است، یکی از بدترین روش های گفتگو بین زوج هاست. چنانچه بحثی با این نشانه ها آغاز شود، به طور حتم نتیجه ای جز مشاجرات خانمانسوز در پی نخواهد داشت.

ایرادگیری از همدیگر

زوج ها در زندگی و رابطه با همسرشان می توانند از بعضی از رفتارهای او گلایه داشته باشند ولی ایرادگیری عاملی است مخرب که روی رابطه شان تاثیرات منفی زیادی می گذارد. البته توجه داشته باشید که گلایه با ایرادگیری متفاوت است. گلایه ابراز ناراحتی فرد از یک عمل خاص است.

بی احترامی به یکدیگر

این عمل با تمسخر، کنایه، پشت چشم نازک کردن، پوزخند، سرزنش و اهانت همراه است.

حالت دفاعی گرفتن

زمانی که هنگام بحث یکی از زوجین به سوی دیگری هجوم می آورد و زوجی که مورد تهاجم قرار گرفته عقب نشینی یا معذرت خواهی نمی کند بلکه حالت دفاعی به خود می گیرد به طور غیرمستقیم به طرف مقابل می گوید:«مشکل من نیستم بلکه تو هستی.»

کشیدن دیوار سنگی دور خود

شوهری را در نظر بگیرید که هر زمان از سر کار بر می گردد با ایرادگیری های همسرش روبرو می شود و برای فرار از این موقعیت ناخوشایند خود را پشت روزنامه، مجله، لپ تاپ یا گوشی همراهش مخفی می کند

 علت بددهنی و بدزبانی معمولا در دوره نوجوانی براثر احساس بزرگی، تاثیر دوستان نامناسب، انزوا طلبی و عدم ارتباط با دیگران، خانوادگی و محیطی نیز شکل می گیرد. 

تاثیر منفی جر و بحث با همسر بر سلامتی

چطور بحث کردن با همسر ناراحت کننده نباشد

گفته می شود که عواطف و احساسات ما بر سلامتی مان اثر می گذارد، خصوصا زمانی که احساساتمان منفی یا خیلی شدید باشد. خشم مزمن، ناراحتی، احساس عجز و شکست و ترس در افراد باعث می شود که چنین افرادی همواره احساسی بیمارگونه داشته باشند، هرچند این که کدام احساس به کدام بیماری ربط پیدا می کند موضوعی است که در سال های اخیر چندان بررسی نشده است.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

با چشم چرانی مردها چکار کنیم

چشم چرانی کردن مردها باعث می شود خانم ها احساس عدم امنیت کند .این کار مردها هیچ معنی ندارد این فقط یک میل گذرا است که در ذهن مرد اتفاق می‌افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *