خانه / دانستنی های قبل ازدواج / چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم

فراهم کردن شرایط ازدواج آسان

وقتی یک دختر و پسر تصمیم می گیرند با هم ازدواج کنند، طبیعی هست که استرس هایی را برای مقابله با این شرایط از خود نشان بدهند.

آموزش فرهنگ ازدواج

مکان هایی مثل دانشگاه ها، مساجد، کلینیک های روانشناسی و مشاوره، ادارات و کارخانجات و … می توانند به عنوان بهترین مکان ها برای گسترش فرهنگ ازدواج باشد.

خانواده حرف اول را در ازدواج بزند

بهترین کار خانواده برای تشویق جوانان به ازدواج این است که والدین از مشاجرات خود در حضور فرزندانشان خودداری کنند تا ذهنیت بدی از ازدواج در آنها ایجاد نشود

سنگ‌اندازی‌های والدین

برخی از والدین بجای اینکه مشکل را حل کنند با بهانه‌ها و اشکال تراشی‌های خود مانع تسریع در ازدواج می‌شوند از جمله این کارها می‌توان به مهریه‌های سنگین، تجملات، خرج‌های سنگین. بهانه ادامه تحصیل و نداشتن ماشین، مسکن، و… اشاره کرد در حالی که اگر ازدواج از تجملات و ولخرجی‌ها به دور باشد و انتظارات والدین بیش از توان جوانان نباشد. جوانان در امر ازدواج تشویق خواهند شد

نقش رسانه ملی در ازدواج

راه دیگر برای ترغیب کردن جوانان به ازدواج، رسانه ها می باشد. ساختن فیلم ها و سریال هایی در این زمینه، روزنامه و مجلات هم می توانند به عنوان یکی از وسایلی باشند که می توانند در تشویق جوانان به ازدواج موثر واقع شوند.

سهم مسئولین جامعه در ازدواج

از دیگر افرادی که می توانند در تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج موثر باشند، مسئولین جامعه هستند. فراهم کردن شرایط ازدواج آسان و همچنین فراهم کردن شرایطی جهت اعطای تسهیلات بانکی و تهیه مسکن می تواند انگیزه ای برای جوانان باشد تا بتوانند زیر بار مسئولیت سنگین ازدواج بروند.

کلینیک های روانشناسی برای ازدواج

برای تشویق جوانان به ازدواج از سهم کلینیک های روانشناسی و مشاوره نیز نباید گذشت. برگزاری کارگاه های مربوط به مهارت های انتخاب همسر و هنر همزیستی همسران در کلینیک های روانشناسی نیز می تواند ذهنیت جوانان را به ازدواج باز تر کرده و تصمیم گیری آن ها را راحت تر.

راه‌های دیگر

از جمله کارهای دیگری که می‌توان برای تشویق جوانان انجام داد عبارتند از:
الف) ایجاد دوره‌های آموزشی.
ب) گسترش مراکز مشاوره ازدواج و خانواده .
ج) انتشار کتاب‌های مناسب برای جوانان و خانواده.
د)نگارش مقالات مناسب در مجلات و روزنامه‌های کثیرالانتشار.

این مطلب را نیز بخوانید:

تصورات اشتباه دخترها قبل از ازدواج

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلایل ترس از ازدواج

دلایل ترس از ازدواج او فرد مناسبی برای شما نیست این ترس، یکی از بدترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *