خانه / زندگی موفق / آداب رفتن به سینما

آداب رفتن به سینما

-صندلی‌ها

همانطور که میکروب‌شناس معروف Philip Tierno دکتر فیلیپ تییرنو در کتاب خود درباره راز زندگی میکروب‌ها مفصل توضیح داده که گروه B عفونت استرپتوککی (باکتری‌های رشته‌ای) و آثار مدفوع انسانی روی صندلی سینما‌ها یافت شده است. هرچند نادر ولی در مواردی تعطیلی سینما‌ها به دلیل هجوم ساس‌ها مشاهده شده است. اگر می‌خواهید فیلمی در پرده بزرگ سینما ببینید چاره‌ای جز نشستن روی این صندلی‌ها ندارید اما می‌توانید برخی موارد احتیاطی را رعایت کنید:

-کف سالن سینما

دونا دابرج Donna Duberg دستیار پرفسور آزمایشگاه علوم دانشگاه سنت لوییز می‌گوید مراقب کف سالنهای سینما باشید. محققان روی صندلی‌ها و کف سالن سینما آثاری از مدفوع انسان یافته‌اند و این بقایا میزبان بسیاری از باکتری‌ها خصوصاً E. Coli هستند.

بهتر است کیف پول یا کیف دستی خود را به جای گذاشتن زیر صندلی روی پایتان بگذارید.

گوشی تان را از حالت زنگ بردارید

یکی از آزاردهنده‌ترین رفتار‌ها در سینما این است که وسط فیلم گوشی تان زنگ بخورد و شما هم آن را جواب بدهید و شروع به صحبت کنید. در واقع این رفتار بی احترامی به اطرافیان تان محسوب می‌شود؛ بنابراین بهتر است قبل از ورود به سالن سینما، گوشی تان را از حالت زنگ بردارید و به هیچ عنوان زنگ هایتان را در طول فیلم جواب ندهید. در غیر این صورت باید انتظار چشم غره و حرف‌های دیگران را داشته باشید.

آشغال هایتان را در سطل زباله بیاندازید

اگر در سالم سینما با خود خوراکی به همراه داشتید، حواس تان باشد که آن را روی زمین نیندازید. سالن سینما سطل زباله نیست، از این رو حواس تان باشد که نه پاپ کورن هایتان و نه پوست چیپس و قوطی آب میوه هاتان را زیر صندلی یا روی دسته‌های آن رها نکنید. کارکنان سینما زمان زیادی را بین دو فیلم برای تمییز کردن سالن ندارند، از این رو بگذارید افرادی که پس از شما هم وارد سالن می‌شوند، از تمییزی آن لذت ببرند.

منبع:اتاق خبر،خبران

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری راحت تصمیم بگیریم

از هر ایده‌ای استقبال کنید. خودتان را نسبت به شنیدن نظرهای مختلف و هرچیزی که به فکرتان می‌رسد، محدود نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *