خانه / اطلاعات عمومی / تفاوت پرواز با پاراگلایدر و چتربازی

تفاوت پرواز با پاراگلایدر و چتربازی

تفاوت پاراگلایدر با پاراموتور

در اغلب اوقات پاراموتور با پاراگلایدر اشتباه گرفته می شود در صورتی که دستگاهی که مجهز به موتور میکانیکی (فن) بوده، پاراموتور است، در حالی که پاراگلایدر فاقد موتور میکانیکی(فن) می باشد.

تفاوت پرواز با  پاراگلایدر و چتربازی

گاهی اوقات نیز چتر پاراگلایدر با چتر چتربازی سقوط آزاد ، اشتباه گرفته می شود. این نکته لازم به توضیح است چتر پاراگلایدر هلالی شکل و بزرگی آن دو برابر چتر سقوط آزاد بوده، در صورتی که چتر سقوط آزاد مستطیل شکل و چهار گوش می باشد.

چتر سقوط آزاد پس از پرش از هواپیما یا هلیکوپتر، ناگزیر بسرعت و بصورت مستقیم برای فرود اقدام می نماید در صورتیکه فلسفه پاراگلایدر، در گسترش هر چه بیشتر زمان پرواز است و رکوردهای چند ساعته رو به فزونی پرواز دستگاه، توسط خلبانان این رشته، در سراسر جهان نشان بر آن دارد.

که پاراگلایدرها پرواز را در دوره مقدماتی از شیب ملایم کوه ها آغاز می نمایند در حالی که چتربازان سقوط آزاد، در بخش فوق پیشرفته از پرتگاه های کوه ها، پرش ماجراجویانه انجام میدهند.

پرواز با پاراگلایدر در ایران

حدودا این ورزش از سال ۱۹۹۳ در ایران شروع به فعالیت کرد. امروزه تقریبا در اکثر نقاط ایران پرواز با پاراگلایدر انجام می شود. همه ساله در نقاط مختلف ایران و جهان مسابقات و جشنوارهای گوناگون پاراگلایدر های رنگارنگ برگزار می شود.

در ضمن در پرواز با پاراگلايدر شما محدوديت پروازي نداريد.يعني شما تا وقتي كه سوخت موتورتون تموم نشده باشه مي تونيد پرواز كنيد ارتفاعتون رو كم و زياد كنيد سرعتتون رو كم و زياد كنيد و … يعني حتي اگر شما مثل پرواز با پاراگلايدر در مورد افزايش ارتفاع و ريج گيري شرايط هوايي مناسبي نداشته باشيد با پاراموتور به دليل داشتن نيروي محركه شما به راحتي مي تونيد ارتفاع خودتون رو در هر ميزاني كه دلتون خواست نگه داريد كم كنيد يا زياد كنيد.

در مورد لندينگ هم پاراموتور شبيه پاراگلايدر هست.يعني براي لندينگ خلبان پاراموتور تقريبا ۱۰۰ متري زمين موتور خودش رو خاموش مي كنه و مثل پاراگلايدر فرود مياد.

منبع:بیتوته،aerospacetalk

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *