خانه / اطلاعات عمومی / جامع بودن محتوا یعنی چطوری باشه

جامع بودن محتوا یعنی چطوری باشه

اول از همه، کشف کنید!

برای تولید محتوایی جامع و پاسخگوی نیاز و پرسش مخاطب، لازمه خودتون رو به جای مخاطب قرار بدید و بفهمید قصد و نیت مخاطب از جستجوی عبارتی خاص چی بوده. برای مثال وقتی مخاطبی توی گوگل عبارت «guide to buying a house» رو جستجو می کنه، دنبال مطلب و راهنمایی مفصل و دقیق در مورد خرید خونه هستش، چیزی که تمام موضوعات مربوطه مثل هزینه ها، معیارهای خرید خونه، بهترین فصل و زمان برای خرید خونه و غیره رو بیان کنه. این فرد صرفاً به دنبال چند توصیه نیست و اطلاعات کامل و قابل اعتمادی میخواد.

دوم، مشخص کنید محتوای شما قرار است چه تأثیری روی مخاطب بذاره.

محتوای شما باید تمام اهداف مورد نظرتون رو شامل بشه، مثلاً اگه قراره مخاطب رو به خرید تشویق کنه، اطلاعات و تحلیل های شما باید با این هدف همسو باشه.

سوم، وقتش رسیده جستجویی جامع پیرامون کلمه یا عبارت کلیدی تون انجام بدین.

هر چقدر جستجو و تحقیق درباره عبارت کلیدی و موضوعات زیرمجموعه ای آن، دقیق تر و جامع تر باشه، محتوایی جامع تر حاصل میاد. با استفاده از ابزارهای جستجوی عبارت کلیدی موضوعات مرتبط با موضوع اصلی تون رو مشخص کنید. ابزارهای زیر نمونه ای از ابزارهای مفیدی هستن که میتونین به سراغشون برین:

KWFinder, Google Keyword Planner, Keywordtool

یه اقدام مفید دیگه: بررسی سایت های رقیب در تولید محتوا برای موضوع مشابه

بررسی سایت های رقیب در تولید محتوا، اقدامی هوشمندانه است که میتونه به شما کمک کنه تا محتوایی جامع تر و رقابتی تر تولید کنید. برای این کار لازمه عبارت کلیدی یا موضوع تون را توی گوگل جستجو کنین و سه سایتی رو بررسی کنین که رتبه های بالاتری برای اون جستجو در گوگل کسب کردن. همچنین میتونین سراغ سایت moz برین و از ابزار جستجوش استفاده کنین. توی این ابزار شما لینک مورد نظر خودتون رو وارد می کنین و نتایج به شما نشون میدن که اون صفحه چه کلماتی رو هدف قرار داده و به چه موضوعاتی پرداخته.

چهارم، از ترندهای مربوط به موضوع تون غافل نمونید!

اگه موضوع تون در فصل خاصی مورد توجه قرار می گیره مثلاً خرید خونه توی فصل های ویژه ای بیشتر مورد اقبال قرار می گیره، توی محتواتون به این موضوع بپردازین و بخشی رو به بیان زمان مناسب برای خرید خونه اختصاص بدین.

منبع:ویرگول

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

وام مسکن برای مجردین و متاهلین در سال جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *