خانه / اختلافات زوجین / برای حل كردن مشكلات زوج ها

برای حل كردن مشكلات زوج ها

معمولاً چه قبیل مشكلاتی را مردم نزد زوج درمان ها می برند؟

– مشكلات هر زوجی متفاوت است. ولی بیشترین مشكلات و شكایات رایج عبارت اند از:

كاهش رابطه یا ارتباط كلامی

بحث و جدل های همیشگی

برآورده نشدن نیازهای عاطفی و احساسی

نگرانی های مالی

تضاد و اختلاف نظر بر سر بچه ها

این مشكلات در هر ارتباط زناشویی، مهم هستند. اغلب زوج ها به دنبال كمك می گردند برای این كه آنها اگر بخواهند خود مشكلات خود را حل كنند نتیجه ای جز ناكامی و ناامیدی نخواهد داشت. بعضی از زوج ها خواهان كمك در زمینه بحران های زناشویی هستند مانند فقدان ظاهری محبت در خانواده یا رابطه نامشروع یكی از زوج ها با فرد دیگری، یا اتفاقات غم انگیزی مانند بیماری و یا مرگ یكی از اعضای خانواده.

درمانگرها چه كاری انجام می دهند؟

درمانگرها نفر سومی هستند كه به مشكلات زوج ها گوش می دهند تا این كه آنها افكار و احساسات خود را بیان كنند و همچنین به آنها كمك شود تا زمینه مشكلات و مسائل خود را روشن و معین كنند.

درمانگرهای شروع می كنند با:

مشكلات و این كه زن و شوهر آنها را چگونه می بینند؟

تاریخچه ای از ارتباطات خود

تاریخچه زندگی فردی هر كدام از طرفین (زوج ها)

این كار، درمانگر را قادر می كند تا تفاهم بیشتری را برقرار سازد و ارزیابی های خود از موقعیت را به بحث بگذارد و بالاخره، راهكارها و نوع درمان را مشخص كرده و پیشنهاد دهد.

درمانگر ممكن است مانند یك آرام بخش عمل كند به گونه ای كه كوشش كند تا كج فهمی ها و سوءتفاهم ها در روابط بین زن و شوهر مشخص شود كه نتیجه این امر، نگاه جدیدی است كه آنها به رفتار و احساسات خود پیدا می كنند تا بتوانند مشكلات خود را راحت تر حل كنند.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

با چشم چرانی مردها چکار کنیم

چشم چرانی کردن مردها باعث می شود خانم ها احساس عدم امنیت کند .این کار مردها هیچ معنی ندارد این فقط یک میل گذرا است که در ذهن مرد اتفاق می‌افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *