خانه / نامزدی / دوران نامزدی چه اهمیتی دارد

دوران نامزدی چه اهمیتی دارد

اهمیت دوران نامزدی شیرین نامزدی:

زمانیکه دو نفر از دو خانواده و فرهنگ متفاوت با هم پیمان ازدواج می‌بندند، طبیعی است که به دلیل تفاوت‌های موجود دچار اختلاف‌ها و مشکلاتی شوند، اما بخش بزرگی از این مشکلات به این دلیل رخ می‌دهند که دو طرف از تفاوت‌های یکدیگر آگاهی ندارند.

دوران نامزدی چه اهمیتی دارد

اگر دختر و پسر از تفاوت‌های فردی و خانوادگی یگدیگر مطلع باشند می‌توانند از بروز بعضی اختلاف‌ نظرها جلوگیری کنند یا در صورت بروز، آن ها را به درستی مدیریت کرده و با کمترین هزینه و درگیری حل کنند.

دوران نامزدی دورانی حیاتی و  جهت آشنایی هرچه بیشتر دختر و پسر است. سؤالات دوران نامزدی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در این دوران به آن توجه شود زیرا قرار است دو فرد از دو خانواده ی مختلف با فرهنگ و رفتار های مختلف با یکدیگر آشنا می شوند. شما می‌توانید در این دوران به شخصیت فرد مقابلتان پی ببرید و قطعاً آینده بهتری خواهید داشت.

در این دوران به این دلیل که مجبور هستیم انتظارات و نیازهایمان را به طرف مقابل خود بیان کنیم، به خودشناسی و خود آگاهی هم می رسیم و در نهایت در دوران آشنایی افراد نحوه برقراری ارتباط صحیح را نیز با فرد مقابلشان می آموزند.

فواید دوران آشنایی چیست؟

در دوران آشنایی افراد متوجه می شوند که هر شخصی منحصر به فرد است و رفتارها و ویژگی های خاصی را دارد. همچنین در این دوران به این دلیل که مجبور هستیم انتظارات و نیازهایمان را به طرف مقابل خود بیان کنیم، به خودشناسی و خود آگاهی هم می رسیم و در نهایت در دوران آشنایی افراد نحوه برقراری ارتباط صحیح را می آموزند.

اشتباهات دوران آشنایی چیست؟

دوران آشنایی علاوه بر نقاط مثبتی که دارد، می تواند با کوچکترین اشتباه ضررهایی را هم به افراد وارد کند. این اشتباهات عبارتند از:

نپرسیدن سوال

نادیده گرفتن علامت های هشدار دهنده

اعتقاد بر تغییر طرف مقابل بعد از ازدواج

تسلیم مادیات شدن

منبع:تبیان و بیتوته

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

کم کردن استرس دوران نامزدی

استرس در دوران نامزدی یک اتفاق طبیعی است در ادامه به شما می‌گوییم چه جوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *