خانه / پزشکی / چرا نباید ادرار را نگهه داریم

چرا نباید ادرار را نگهه داریم

چقدر می توانید ادرار را نگه دارید؟

در حالی که در مثانه انسان معمولاً بین ۱٫۵ تا ۲ فنجان مایع جای می گیرد، درک احساس پر شدن از فردی به فرد دیگر فرق می کند. سرعت پر شدن مثانه به تعدادی از عوامل بستگی دارد و بنابراین هیچ قانون خاصی وجود ندارد با این حال در اغلب موارد، افراد می توانند ۳ تا ۴ ساعت نگه دارند.

البته این کار براساس میزان نوشیدن فرد، متفاوت خواهد بود؛ دریافت مقدار زیادی آب در طول یک دوره زمانی کوتاه یا نوشیدنی های کافئینی نیز می تواند منجر به فشار بیشتر به ادرار شود. بعضی از افراد یک مساله ای در هنگام استفاده از دستشویی دارند این می تواند ناشی از مشکلات پزشکی مانند عفونت دستگاه ادراری باشد، به خصوص اگر در هنگام ادرار ناراحتی دارید.زمانی که مشکلاتی مانند زیاد به دستشویی رفتن و یا ناراحت بودن وجود دارد، مهم است که به پزشک مراجعه کنید تا بیماری را تشخیص دهد.

بزرگ شدن مثانه :

اگر عادت دارید دستشویی خود را نگه دارید، باید بدانید که مثانه تان را مجبور می کنید تا به مدت زمانی طولانی، میزان زیادی ادرار را در خود نگه دارد. در طولانی مدت این خطر وجود دارد که مثانه باز شده و گشادتر شود و این به نفع شما نخواهد بود.

اگر گاهی فراموش می کنید که به موقع به دستشویی بروید، بهتر است ساعت موبایل خود را کوک کرده و به موقع مثانه ی خود را تخلیه کنید.

متاسفانه عفونت های ادراری جزئی به مرور زمان جدی و خطرناک تر می شوند

افزایش احتمال تشکیل سنگ مثانه:

ادرار حاوی رسوبات و کریستالهای متفاوتی است که شایعترین آن کریستالهای کلسیم اگزالات می باشد. یکی از عوامل مهم در جلوگیری از تشکیل سنگ در سیستم ادراری، تداوم جریان ادراری است. با نگه داشتن ادرار داخل مثانه، شانس رسوب این کریستال ها و تشکیل سنگ مثانه افزایش میابد.

پریشانی ذهن:

نگه داشتن ادرار در پریشانی ذهن موثر است. نگه داشتن ادرار به اندازه مصرف الکل یا بی خوابی شدید ذهن را آشفته می کند و قدرت تمرکز فرد را مختل می کند. توان ذهنی انسان تا وقتی که مثانه پر نشود در حالت عادی و طبیعی است، اما موقع نگه داشتن ادرار، ذهن شخص به اندازه ی ذهن یک فرد الکلی یا فردی که یک شبانه روز نخوابیده است آشفته و پریشان می شود. نگه داشتن ادرار حین رانندگی، خطر تصادف را افزایش می دهد.

بیتوته،نمناک

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *