خانه / زندگی موفق / کدام گیاهان باعث گرفتن استرس می شوند

کدام گیاهان باعث گرفتن استرس می شوند

گیاه شمعدانی

گل های زیبا، فرم جذاب و رنگ های پر رنگ این گیاه باعث شادابی شما می شود. رایحه ملایم گل شمعدانی که شبیه گل رز نیز هست، باعث آرامش اعصاب و روان می شود.

سرخس بوستون

مانند گیاه عشقه، سرخس بوستون نیز هوا را فیلتر کرده، و تا ۱۸۶۳ ماده سمی را در ساعت از بین می برد. این نکته بطور قطع می تواند آرامش ذهن و روان برای شما به همراه داشته باشد.

 نعنا

دم‌کردۀ این گیاه هم پرخاصیت، آرامش‌بخش و دوست‌داشتنی است. باید توجه داشت که این گیاه معطر اساساً از خواص کاهندۀ استرس برخوردار است. نتایج تحقیقات صورت‌گرفته در دانشگاه ویلینگ یسوئیت حاکی از این است که استنشاق رایحۀ نعنا تأثیر قابل توجهی بر درمان افسردگی و افزایش شادابی و هشیاری مغز دارد.

آلو‌ورا

حتماً به‌ این خاطر عاشق آلوئه ورا هستید که می‌تواند سوختگی و التهاب پوست را تسکین دهد و یکی از بهترین مرطوب‌کننده‌هاست. اما می‌دانستید که این گیاه مواد سرطان‌زا را هم از محیط پاک می‌کند؟ آیا می‌دانستید که آلوئه ورا در طول شب از خود اکسیژن ساطع می‌کند و با این کار کمک می‌کند که خواب راحت‌تری داشته باشید؟ حتی تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که گیاه آلوئه ورا منجر به کاهش سطح افسردگی در موش‌ها می‌شود.

اسطوخودوس

قرن‌هاست که از این گیاه گلدار معطر دارویی برای آرام کردن اعصاب و کمک به درمان افسردگی استفاده می‌شود. یکی از مطالعات تخصصی دربارۀ اثر درمانی اسطوخودوس نشان داد که رایحۀ این گیاه می‌تواند اثر به‌سزایی در کاهش استرس دانشجویان پرستاری در شرایط پرتنش داشته باشد.

زبان شمشیری (گیاه ماری)

برطبق پژوهش هوای پاک ناسا، این گیاه شاداب بیش از ۱۷۰ سم را از هوا می‌زداید و در طول شب اکسیژن فراوانی از خود ساطع می‌کند. این گیاه آبدار قادر است سطح انرژی بدن را بهبود دهد، سردرد را از بین ببرد و در یک کلام تنفستان را تنظیم و تسهیل کند.

منبع:چیدانه،بامیلو

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

برای رسیدن به هدف چکار کنیم

بسیاری از مردم برای داشتن جسم سالم فوراً باشگاه رفتن را انتخاب می کنند درحالیکه انجام ورزش صبحگاهی حتی در حیاط منزلتان نیز می تواند سبب ایجاد روحیه مثبت و پرنشاط در شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *