خانه / دانستنی های زندگی مشترک / از همسر در زندگی چی بخوایم

از همسر در زندگی چی بخوایم

در خواست های از شریک زندگی

آمار طلاق در کشور هر روز بیشتر می‌شود. زوج‌های زیادی با اینکه رابطه شاد و پر هیجانی را با یکدیگر آغاز می‌کنند، اما پس از چندین ماه از ازدواج خود ناراضی هستند و مشاجره‌ها و دعواها آغاز می‌‎شود. در نهایت هم بدون چشیدن طعم یک زندگی دونفره‌ی واقعی، مهر طلاق در شناسنامه هر دو طرف کوبیده می‌شود.

چرا اغلب جوانان امروز نمی‌توانند یک رابطه عاطفی عمیق بسازند و آن را ادامه دهند؟

یکی از پاسخ‌هایی که می‌توان به این سوال داد این است که اغلب ما رفتار درست را بلد نیستیم. ما نمی‌دانیم چگونه باید در یک رابطه دو نفره‌ی عاشقانه متعهد باشیم و مسئولیت عشق ایجاد شده را بپذیریم.

به گفته روانشناسان، انسان با مغز یک کودک نوپا که در سن ۳ سالگی به کمال می‌رسد عاشق می‌شود. اما عاشق ماندن او به بخش پایدارتری از مغز مربوط است که در سن ۲۸ سالگی به بلوغ خود می‌رسد.

عشق کودکانه با لذت فراوانی در ابتدای آغاز رابطه همراه است. اما به واسطه خودخواهی و عدم توانایی در درک دیدگاه طرف مقابل، به تدریج شادابی خود را از دست می‌دهد و درد و غصه وارد رابطه می‌شود.

در شریک عاطفی خود به دنبال چه چیزهایی باشیم؟

ارزش های مشترک.

 آیا ارزش های شما با ارزش های شریک عاطفی تان یکسان است؟ اگر مهربان برخورد کردن با دیگران برای شما مهم است اما او با دیگران رفتار ناخوشایندی دارد این یک پرچم قرمز به حساب می آید. باید با همسرتان بنشینید و ارزش های رابطه را بنویسید. روزانه برای صحبت کردن درباره فلسفه و اهداف زندگی وقت بگذارید

صداقت.

 چه کسانی باعث رنجش می شوند؟ دروغ گفتن باعث پایین آمدن سطح عزت نفس شما می شود. هیچ رابطه سالمی بدون اعتماد دوام پیدا نمی کند و دروغ گفتن منجر به ویران شدن رابطه ها می شود. چنانچه همسرتان با شما صادق باشد احساس احترام و ارزشمند بودن می کنید و مطمئن می شوید که او به جای پاک کردن صورت مسئله با مشکلات مواجه شده و در جهت رفع آن ها تلاش می کند

لذت بردن. 

تشکیل زندگی مشترک با شخصی که هیچ سرگرمی و لذتی به زندگی شما اضافه نمی کند چه نکته مثبتی دارد؟ اگر در زندگی مشترک تان شاد و سرگرم هستید پس انتخاب درستی داشته اید.

منبع:بدونیم ،روزیاتو

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

کدام نوع کولر گازی بخریم

همانند مدل های دیواری هستند فقط دریچه مکش آنها بصورت اریب طراحی شده است که می توان پنل داخلی را تا بالاترین حد ممکن به سقف نصب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *