خانه / اختلافات زوجین / کدام کارها باعث اختلاف همسران می شود

کدام کارها باعث اختلاف همسران می شود

کارهایی که باعث اختلاف همسران می شود

او گوشی اش را بیشتر از من دوست دارد

تصور کنید که شما در حال صحبت با همسرتان هستید، اما او هر زمان که گوشی اش صدا می‌دهد، سریع آن را بر می‌دارد و چک می‌کند. آیا این رفتار برای شما آزار دهنده نیست؟ راه حل آن ساده است: زمان‌هایی که در کنار شریک زندگی تان هستید گوشی تان را به کناری بگذارید در غیر این صورت مانعی برای ارتباط موثر میان شما خواهد شد.

اگر مرا دوست ندارد، چرا از من جدا نمی‌شود؟

حقیقت این است که حتی زوج‌هایی که رابطه سالم و شادی با یکدیگر دارند هم گاهی دعوا می‌کنند. در این شرایط به جای این که فکر کنید این رابطه از اول اشتباه بوده، به دلایلی بیاندیشید که برای اولین بار یکدیگر را انتخاب کرده اید. مطمئنا شریک زندگی تان دوستت تان دارد که رهایتان نمی‌کند، بنابراین هر مشکلی را دلیلی بر برهم زدن رابطه تان نبینید.

چیزی را از من پنهان می‌کند

آیا به راستی همسرتان چیزی را از شما پنهان می‌کند؟ جواب این سوال «بله» است، نه به این خاطر که او دروغ می‌گوید یا این که با شما صادق نیست، بلکه به این علت که فکر می‌کند دروغ‌های کوچک مصلحتی رابطه را از دعوا‌های بزرگ در امان نگاه خواهد داشت. اما باید این را هم بدانیم که صداقت حتی اگر موجب دعوا شود، اعتماد میان دو طرف را می‌سازد.

حتما شنیده اید که می گویند: «در دعوا حلوا خیرات نمی کنند!» دقیقا هم همین طور است. جملات یا واژه هایی که هنگام دعوا از دهان همسر خود می شنوید را نادیده بگیرید. به آنها اهمیت ندهید و بگذارید همان جا وسط دعوا خاک شوند.

هنگامی که او ناراحت است به او نگویید: «ببخشید»

وقتی در اوج بحث و دعوا هستید گفتن خشک و خالی «ببخشید» دردی را دوا نمی کند. باید سعی کنید پس از اینکه اوضاع بهتر شد، نزد او بروید و عذرخواهی کنید و سوتفاهم پیش آمده را برایش توضیح دهید. یا بگویید چه شد که آن کار را انجام داده اید یا آن حرف را گفته اید.

_ بی ارزش کردن همسر


با این کار در واقع به همسرتان می گویید که نیازهای او در نظر شما بی ارزش است یا نیازهای او به اندازه نیازهای شما مهم، باارزش یا واجب نیست.

_ قهر کردن

پیام این کار این است؛ یا آنچه را که می خواهم انجام بده یا تو را ترک می کنم.

_ تهدید کردن

در این حالت به همسرتان این پیام را می دهید که به تو صدمه خواهم زد.

_ سرزنش کردن

در این حالت شما همسرتان را مقصر تمام اتفاقات می دانید.

_ تحقیر کردن

کدام کارها باعث اختلاف همسران می شود

در این حالت حس حماقت را به همسرتان القا می کنید.

منبع:برترین ها،عصر ایران

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلایل اختلافات در اوایل زندگی

دلایل اختلافات در اوایل زندگی ازدواج یک اتفاق برای جوانان است  ازدواج مسیر زندگی دو نفر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *