خانه / زندگی موفق / تو مصاحبه شغلی چی می پرسند؟

تو مصاحبه شغلی چی می پرسند؟

 نقاط قوت خود را نام ببرید

برای پاسخ به این سوال، اگر قصد دارید فهرستی از صِفات مانند خونسرد و متفکر، دقیق و ریزبین، وقت‌شناس و … را برای مصاحبه‌کننده نام ببرید، بهتر است خودتان را خسته نکنید زیرا هر شخصی می‌تواند درباره خودش چنین ادعایی داشته باشد.

حقوق درخواستی شما چقدر است؟

برای بسیاری از کارجویان، پاسخ به این سوال یکی از سخت‌ترین بخش‌های مصاحبه شغلی است. عده‌ای از افراد هستند که هیچ مشکلی برای صحبت کردن درباره حقوق و دستمزد خود ندارند. همه‌چیز به ویژگی‌های شخصیتی شما بستگی دارد.

چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد؟

انگیزه، موضوعی کاملاً شخصی است. بنابراین هیچ پاسخ نادرستی برای این سوال وجود ندارد. علاقه به پیشرفت و میل به موفقیت، مشوق‌های خوبی برای کار کردن هستند. همچنین توانایی فراهم کردن شرایط یک زندگی خوب برای اعضای خانواده نیز پاسخی بسیار معقول است.

آیا شما به کارِ گروهی علاقمندید؟

تقریباً همۀ افراد در رزومه خود می‌نویسند که در کار تیمی عملکرد خوبی دارند، اما عده کمی واقعاً می‌دانند که کار تیمی به چه معناست. سعی کنید از تجربیات خود مثال بزنید، مثال‌هایی از برقراری ارتباط با دیگران یا ایجاد یک شبکه ارتباطی کافیست.

پاسخ به این سوال برای افرادی که قرار است هدایت یک تیم یا مدیریت یک دپارتمان در اختیارشان قرار بگیرد، اهمیت بالایی دارد.

بهترین و بدترین روسای شما چه کسانی بودند و چرا؟

این پرسش در مصاحبه شغلی راهی است تا بفهمند شما به چه سبک مدیریتی متمایل بوده و از چه سبکی فرار می‌کنید. این واقعا مهم است که درباره بدترین رئیستان خیلی منفی نگر نباشید. به جای آن هر چیز منفی در اطراف را مورد اشاره قرار دهید تا نشان دهید از آن چه چیزی آموخته اید. منفی نگری باعث می‌شود تا یک کارفرمای بالقوه نگران شود، اگر فرصتی بیابید پشت سر آن‌ها چطور صحبت خواهید کرد. در پاسخ به سوالاتی مشابه این بگویید: «من قدردان تمام روسایی که داشته ام، بوده ام. بهترین آن‌ها کسانی بودند که به من نشان دادند چه کار باید بکنم در حالی که چالش برانگیزترین شان به من یاد دادند چه کار نباید بکنم.»

سوالات کلی درباره همکاران پیشین تان

یک راه برای ارزیابی نحوه سازگاری شما با فرهنگ سازمان از طریق مهارت‌های ارتباطی و بین فردی تان، ایجاد پرسش درباره چگونگی ارتباطات شما با همکاران سابقتان می‌باشد. مواردی از این قبیل: «به من درباره زمانی بگویید که با یک همکار چالش برانگیز کار کرده اید» یا این که «درباره زمانی صحبت کنید که به یک همکار کمک کردید.»

منبع:برترین ها،irantalent

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

برای رسیدن به هدف چکار کنیم

بسیاری از مردم برای داشتن جسم سالم فوراً باشگاه رفتن را انتخاب می کنند درحالیکه انجام ورزش صبحگاهی حتی در حیاط منزلتان نیز می تواند سبب ایجاد روحیه مثبت و پرنشاط در شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *