خانه / خواستگار و خواستگاری / فهمیدن شخصیت دیگران با نگاه

فهمیدن شخصیت دیگران با نگاه

تغییر حالت دست ها

وقتی دست هایمان را پشت مان قرار می دهیم، به صورت ناخودآگاه، قسمت های آسیب پذیر بدن مان را نشان می دهیم. یک شخص تنها زمانی این حرکت را انجام می دهد که در آن لحظه احساس اعتماد به نفس یا برتری کند. به احتمال زیاد، این شخص چیزی برای پنهان کردن ندارد و با شما کاملاً صادق است (چون حتی یک دروغ کوچک هم باعث اضطراب می شود).
در مواقعی که احساس معذب بودن می کنید، سعی کنید از این حرکت استفاده کنید تا احساس بهتری پیدا کنید. این حالت به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد

– تخمین میزان اضطراب افراد

حرکات کوچکی مثل مرتب کردن موها و موارد جزئی ای از این دست، از نگرانی و اضطراب در شخص حکایت دارند. یعنی شخص در آن لحظه احساس اضطراب می کند.

مردها معمولاً به صورت شان دست می کشند
زن ها به گردن، لباس ها و موهای خود دست می کشند
این حرکات به آن ها کمک می کند به ضربان قلب خود تعادل بخشند و آرام بگیرند.

بازی با مداد و خودکار، سوت زدن و تکان دادن پاها هم همین معنی را دارند. اگر متوجه اضطراب کسی شدید، با او در مورد یک موضوع مثبت و خوشایند شروع به صحبت کنید

حالت بدن

باز کردن پاها از هم: این شخص سعی دارد در خود اعتماد به نفس ایجاد کند، یعنی چیزی باعث شده او احساس راحتی نکند. هر چه فاصله ی بین پاها بیشتر باشد، نگرانی شخص بیشتر است.
ضربدری کردن پاها: این کار دقیقاً برعکس حالت قبل است. این حرکت، ایستادن را سخت می کند، بنابراین درصورت وقوع احتمالی یک خطر، کار زیادی از شخص ساخته نیست. این یعنی آنکه او در آن لحظه به هیچگونه خطری فکر نمی کند و احساس راحتی و آرامش می کند.

علاوه بر این، همیشه به حالت پاها دقت داشته باشید.

پاشنه ی پا روی زمین، پنجه رو به بالا: این شخص حال روحی خوبی دارد. ممکن است چیز خوب و خوشایندی شنیده باشد. او شاید ساکت بماند، اما پاهایش او را لو می دهند.

این فرد چگونه مسئولیت اقدامات‌اش را به عهده می‌گیرد؟

شاید بدانید که او مسئولیت نابسامانی دفتر کار یا حتی به موقع حاضر نشدن سر قرار را می‌پذیرد. واکنش‌اش را زیر نظر بگیرید. اگر شروع کرد به سرزنش همکاران دیگر یا ترافیک، خوب، این نشان می‌دهد تمایلی ندارد مسئولیت اشتباهات‌اش را به عهده بگیرد.

منبع:روزیاتو،بازده

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه همسر آینده پیدا کرد

ارزش های مشترک.  آیا ارزش های شما با ارزش های شریک عاطفی تان یکسان است؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *