خانه / دانستنی های قبل ازدواج / دلایل ترس از ازدواج

دلایل ترس از ازدواج

دلایل ترس از ازدواج

او فرد مناسبی برای شما نیست

این ترس، یکی از بدترین و در عین حال واقعی ترین ترس هاست. اگر شما بدانید که فرد مقابل تان گزینه مناسبی برای شما نیست، طبیعی ست که از وابسته شدن به او بترسید.

 

می ترسید به درددیگران دچار شوید؟

اطراف شما همیشه پر بوده از زوج هایی که هر روز از زندگی مشترکشان را با یک درگیری و بحث تازه می گذرانند  در صورت چنین اتفاقی، دور از ذهن نیست که ترس از مبتلا شدن به یک تجربه مشابه شما را از ازدواج کردن دور نگه دارد.

 

تجربه شکست عشقی را داشته اید

یکی از رایج ترین علت های ترس افراد از شروع رابطه، تجربه های تلخ قبلی ست. اگر شما در رابطه قبلی تان شکست خورده باشید، طبیعی ست که از دوباره عاشق شدن بترسید

 

تجربیات تلخ گذشته

همانطور که می دانید هر تجربه ای که در زندگی بدست می آوریم تاثیری زیادی بر روی تصمیمات آتی ما می گذارد. اگر مردی در رابطه قبلی خود شکست خورده باشد، در انتخاب شریک زندگی بیش از اندازه وسواسی می شود

 

احساس ضعف می کنید

زمانی که ما عاشق می شویم، احساس ضعف می کنیم. در واقع ما همه انرژی و توان مان را برای طرف مقابل می گذاریم، از این رو احساس می کنیم که خود ناتوانیم.

 

منتظر گزینه های بهترید؟

اگر با وجود روبرو شدن با مردانی که گمان می کردید توان خوشبخت کردنتان را داشته اند، باز هم به خاطر از دست ندادن گزینه های بهتری که احتمالا در آینده سراغتان می آیند، پاسخ منفی داده اید،  این مدل تفکر می تواند زمینه بروز وسواس فکری در شما باشد.

 

ترس از طلاق

مردها تصور می کنند که با ازدواج نکردن می توانند از طلاق و ریسک های مالی که به همراه دارد جلوگیری بعمل می آورند.

 

می خواهید مستقل باشید

افرادی که ذاتا مستقل هستند یا آنهایی که قبلا از تکیه کردن به دیگری آسیب دیده اند، دوست ندارند به کسی وابسته شوند. این افراد چه از نظر مالی و چه از نظر احساسی، ترجیح می دهند که مستقل باشند.

 

حوصله جرو بحث ندارید

هیچکس حوصله جروبحث ندارد. از طرفی برقراری رابطه با دیگران که شخصیتی متفاوت از ما دارند هم آسان نیست. در واقع نمی توان تضمین کرد که هیچ مشکلی در رابطه شما بوجود نخواهد آمد.

 

از تغییر می ترسید

افرادی که دوست دارند همیشه به یک رستوران بروند، همیشه یک غذا را سفارش دهند یا یک کانال تلویزیونی را ببینند، از تغییر هراسانند.

 

این مطلب را نیز بخوانید:

چطوری مجرد بودن را تحمل کنیم

منبع: برترین ها

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم فراهم کردن شرایط ازدواج آسان وقتی یک دختر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *