خانه / پزشکی / تاثیر گوشی های اندروید روی جسم ما

تاثیر گوشی های اندروید روی جسم ما

سلولهای بدن انسان در گستره ۱۰ تا ۱۰۰۰ هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، اکثر موبایل ها نیز در گستره ۲۷۰ تا ۱۸۰۰ هرتز ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه گستره امواج الکترومغناطیس موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.
امواج موبایل تاثیر بدی در باروری مردان دارد. زیرا اسپرم را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی می شود. بخصوص در کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند.

امواج موبایل سرطان زاست و علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماریهای آلزایمر و پارکینسون را افزایش می دهد.
در ازای حتی ۲ دقیقه صحبت با موبایل ، ساختار مولکولی بزاق دهان تغییر می کند.

تاثیر منفی گوشی‌های هوشمند بر مغز

مطالعات نشان می‌دهد که ۸۹ درصد از دانشجویانی که مورد مطالعه قرار گرفته اند می‌گویند که گاه و بیگاه صدای توهمی لرزش گوشی‌های همراهشان را می‌شنوند که آن‌ها با به توجه فرا می‌خواند، در حالی که در حقیقت، گوشی‌شان زنگ نخورده است. ۸۶ درصد از یک جامعه تحقیقاتی در ایالات متحده گفته اند که به طور مدام اکانت‌های ایمیلی و رسانه‌های اجتماعی خود را چک می‌کنند و این موضوع استرس زیادی را به آن‌ها وارد می‌کند.

تاثیر گوشی های اندروید روی جسم ما

دکتر رابرت لاستیگ، متخصص غدد درون ریز می‌گوید که اعلانات تلفن‌های همراه از طریق ایجاد یک مسیر حافظه‌ای استرس- ترس، به مغز ما می‌آموزند که همواره در معرض حضور مداوم استرس و ترس قرار داشته باشیم و چنین حالتی بدین معناست که کورتکس پیش پیشانی مغز، بخشی از مغز ما که با بسیاری از فعالیت‌های شناختی مهم ما سروکار دارد، دچار سردرگمی شده و در نهایت از کار بیفتد. لاستینگ می‌گوید: «در نهایت کار‌های احمقانه‌ای از ما سر می‌زند و آن کار‌های احمقانه ما را به دردسر می‌اندازند».

احمد چلداوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب های امواج الکترومغناطیسی ساطع شده از گوشی‌ موبایل برروی مغز و گوش کاربران در حین برقراری تماس تلفنی اظهار کرد: این امواج می‌توانند تاثیرات منفی‌ و آسیب‌زایی بر مغز و گوش کاربران بگذارند. گوشی های موبایل در حالت برقراری تماس و حتی غیر از آن در موقعیت نزدیکی به بدن افراد هم به دلیل موقعیت‌یابی مدام و ارتباط با شبکه اصلی کماکان تاثیرات مضری بر عملکرد مغز و حتی گوش کاربران می گذارد.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *