خانه / مشاوره / تاثیرات فضای مجازی در متاهلی

تاثیرات فضای مجازی در متاهلی

تاثیرات فضای مجازی در متاهلی

در دوران مدرن و رسانه های اجتماعی قوانین روابط تغییر کرده است. سهولت استفاده و دسترسی به فنآوری به طور فزاینده ای تاثیر زیادی در رابطه با افراد دیگر را چه از دوستان و چه از میان غریبه ها گذاشته است.

 

تاثیر شبکه‌های مجازی برزندگی زناشویی

حدود یک دهه از حضور موبایل در زندگی افراد می‌گذرد

یکی از مشکلات جامعه ما جایگزین  کردن شبکه‌های مجازی به جای ارتباط و تعامل بین زوج‌ها است که زن و مرد ناخواسته درگیر ارتباط‌های پوچ و نادرست می‌شوند که تنها راه آن این است که زن و شوهر ارتباط خود را مدیریت کرده و با انجام تفریحات سالم و مشترک روابط بین اعضای خانواده را مستحکم و به جای این که محبت واقعی را در فضاهای مجازی پیدا کنند،

چند سالی است که طلاق عاطفی بسترسازی از طلاق های امروزی شده و آثار مخرب فردی و اجتماعی بسیار زیادی بر افراد خانواده به ویژه بر فرزندان گذاشته است.

در حال حاضر مشکلات اقتصادی، اعتیاد و عدم تفاهم همه از مسائلی هستند که باعث جدایی و گسسته شدن روابط عاطفیو احساسی افراد می شود

بظاهر افراد زندگی مشترک را حفظ می کنند و زیر یک سقف زندگی می کنند اما در واقع ممکن است ساعت ها با یکدیگر ارتباط کلامی نداشته و با گوشی، تبلت های خود مشغول بازی و ارتباط با دوستان مجازی خود باشند.

 

فرهنگ‌سازی صحیح

آنچه كه مسلم است افراد زمان‌‌هایی كه برای استفاده از فضای مجازی می‌‌گذارند گاها بیش از زمان‌‌هایی است که در کنار خانواده هستند.
هرچند که فرد به صورت فیزیکی در خانواده حضور دارد ولی در همان زمان در شبكه‌های مجازی سیر می‌کند.
برای استفاده از فضای مجازی زمان به خصوصی تعریف نشده است. از صحبت‌‌های مراجعین متوجه می‌‌شویم حتی در زمان قبل از خواب هر دو نفر، در کنارهم ولی بدون هیچ گونه ارتباط عاطفی از شبكه‌های مجازی استفاده کرده و بعد به خواب می‌‌روند.
حضور در فضاهای مجازی به علت مشکلات و اختلافاتی که دارد موجب تشدید روابط عاطفی زوجین شده است و این موجب می‌‌شود که در طول زمان تمایل استفاده از شبكه‌های اجتماعی افزایش یابد.

برای مقابله با تهدیدهای اینترنتی در روابط زوجین چه کنیم؟

نخستین وظیفه هنجارهای اخلاقی یک جامعه تنظیم روابط دو جنس مرد و زن بر پایه‌های مناسب آن است. انسانی‌ترین و سالم‌ترین روش تنظیم این روابط، ازدواج است.
–    استفاده از اینترنت بصورت هدفمند و با برنامه مشخص توسط کاربران مانع از سردرگمی و تلف کردن وقت در اینترنت و کنکاش‌های بی‌هدف در میان لینک‌ها و صفحات می‌شود.
–    از طرفی تاهل، نوعی تعهد اخلاقی زوجین نسبت به یکدیگر محسوب می‌شود.
–    پیوند بیشتر و عمیق‌تر هر یک از زوجین با یکدیگر و با دنیای واقعی و رفع نیازهای آنان توسط یکدیگر از گرایش افراطی به پدیده اینترنت جلوگیری می‌کند.
–    کنترل فردی در استفادهٔ سالم از اینترنت، روش دیگری است که قابل انجام است. در این نوع کنترل تمام تضمینهای اجرایی، درون فردی است
تاثیرات فضای مجازی در متاهلی
این مطلب را نیز بخوانید:

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

با همسر سابق خوبه ازدواج کنیم یا نه

اگر فرزندانتان دلیل بازگشت به همسر سابق تان هستند؛ باید بدانید انتخاب تان نیاز به بررسی بیشتری دارد. اگر قرار به برگشت است به خاطر همدیگر و دوست داشتن مابین خودتان برگردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *