خانه / تغییر کردن / دلایل مانع تغییر زندگی

دلایل مانع تغییر زندگی

دلایل مانع تغییر زندگی

همیشه سال جدید مفاهیمی مثل شروع، نو شدن، تغییر و تحول رو با خودش همراه دارد ولی اینکه چرا بعد از این همه سال این تغییرات اتفاق نمی افتند؟ و ناموفق هستیم در تغییرات کوچک و بزرگ. این چند روز یک سوال بزرگ در ذهن من هست که چرا تغییر اتفاق نمی افتد و مردم تغییر نمی کنند؟ یا چرا فقط برخی از تغییرات اتفاق می افتند؟

اما سناریوهای زیر را در نظر بگیرید:

سناریوری اول

کسانی که عمل قلب باز انجام می دهند بدلیل حساسیت این عمل، باید پس از آن سبک زندگی خود را تغییر دهند و این دقیقا به زنده ماندن و یا مردن آنها بستگی دارد

سناریوی دوم

آمار موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد که ۴۸% از آمریکایی فکر می کنند خطر گرم شدن زمین یک مسئله اغراق شده است و اینقدرها هم مسئله جدی نیست.

سناریوی سوم

کمتر پدر یا مادری که خودشان سیگاری هستند می بینید که راضی بشوند فرزندانشان سیگاری بشود، یعنی به اینکه سیگار مضر است آگاهی کاملی دارند.

سناریوی چهارم

مسئله کم آبی در ایران، با اینکه می دانیم شاید تا چند سال بعد آبی در کار نباشد، ولی کمتر تغییری در مصرف آب رو می تونیم ببینیم.

۳ مانع ذهنی که باید از آن‌ها رها شویم

برای شروع بسیار دیر است

همانطور که می‌گویند سن تنها یک عدد است، اما همه ما سن را به عنوان یک جدول زمانی برای اهداف مان در نظر می‌گیریم.

وقتی که در این زمان خاصی که تعیین کرده ایم به اهداف مان نمی‌رسیم احساس شکست می‌کنیم. ماهیت زمان نباید به عنوان یک هدف ثابت بلکه باید به عنوان یک دستورالعمل در نظر گرفته شود

به اندازه کافی پول ندارم

چند بار تا کنون این جمله‌ها را گفته اید: “من به اندازه کافی پول ندارم” یا “من بیش‌تر از حد کافی پول دارم” بدون شک جمله اول را بیشتر در طول روز تکرار می‌کنیم بدون این که از تاثیرات منفی آن آگاه باشیم.

ارتباط و گفتگو‌هایی که با پول داریم بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنیم روی ما تاثیر می‌گذارد؛ و داشتن ذهنیت مثبت در رابطه با آن کلید اصلی داشتن یک زندگی موفق است.

از فردا شروع خواهم کرد

دلایل مانع تغییر زندگی

شروع کردن از فردا از رایج‌ترین بهانه هاست که ما را از اهداف مان دور می‌کند. در واقع به طور ناخودآگاه به ذهن تان یاد می‌دهید که اهداف تان ارزش و اهمیتی ندارند.

منبع:scrum،بدونیم

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری همسر تغییر بدیم

چطوری همسر تغییر در زندگی تغییر بدیم کنایه و تمسخر راه بدی برای تغییر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *