خانه / مشاوره / مشکلات ازدواج کردن با مرد متاهل

مشکلات ازدواج کردن با مرد متاهل

مشکلات ازدواج کردن با مرد متاهل

من نفر دوم زندگی کسی نیستم

شاید شنیدن چنین پیشنهادی برای شما هم اتفاق افتاده باشد. گذشته از این که پذیرفتن این قبیل پیشنهادات به لحاظ اخلاقی کار صحیحی نیست، به دلایل علمی هم نباید به چنین روابطی تن داد چون:

بی حد و مرز در زندگی متاهلی

آدم های متأهلی که مرزهایشان را زیر پا می گذارند، قابل اعتماد نیستند. افراد متأهلی که اهل دادن چنین پیشنهاداتی هستند، خودشان را به یک گزینه محدود نمی کنند. پس چرا باید چنین کسی را وارد زندگی خود کرد؟

رفع کمبود خارج زندگی مشترک

آدم های متأهلی که خارج از خانه شان به دنبال بالش آرامش هستند، خودشیفته اند. همه آدم ها در زندگی شان کمبودهایی را تجربه می کنند.

به زندگی مشترک شان وفادار نیستند

آدم های متأهلی که به همسرشان خیانت می کنند، سبک دلبستگی ایمن ندارند.

 در چنین موقعیت هایی چه کار کنید؟

شما تنها نیستید

متأسفانه در دنیا تعداد کسانی که مثل شما مخاطب چنین پیشنهاداتی قرار می گیرند کم نیست.

به او فکر نکنید

فکر کردن به آن صحبت ها و پیشنهادها و مرور کردن حالت ها و ژست های فرد در موقع دادن پیشنهاد، غلبه او را بر ذهن و عواطف شما بیشتر می کند. پس هر وقت که فکر آن به سرتان زد، با گفتن «تمام» فکر کردن به آن را تمام کنید.

با او در یک محل تنها نمانید

بهتر است تا جایی که می توانید از برخورد و تعامل فردی با این قبیل افراد پرهیز کنید. برای مثال اگر می توانید اتاق کارتان را عوض کنید یا به یک بخش دیگر بروید. اگر چنین چیزی مقدور نیست، دوز سردی و رسمی بودن رفتارتان را بالا ببرید.

خودتان را جای همسر اول گذارید

گاهی اوقات بانوان تمایل دارند بعنوان همسر دوم انتخاب شوند که می تواند به دلایلی از قبیل تامین نیازهای زیستی، تامین هزینه های زندگی و.. باشد


این رابطه‌ها محکوم به شکست‌اند 

تن به ازدواج غیر معمول ندهید

بنابراین به شما توصیه می کنم ضمن صبوری، قناعت پیشه کنید و گرفتاری ها و دغدغه های ذهنی خود را با ازدواج نامناسب چندبرابر نکنید. همین که خودتان به نامناسب بودن این تصمیم اشاره کرده اید نشان می دهد به نوعی خودتان را مجبور به پذیرش می دانید در صورتی که اگر کمی مثبت اندیشی داشته باشید متوجه می شوید که واقعا مجبور نیستید برخلاف عقل و میل باطنی خود چنین اقدامی بکنید

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه عادت های بد فراموش کنیم

چون همانطور که از اسمشان پیداست آن ها عادت هستند و چون عادت در درونتان شکل گرفته ترک کردن آن کار سختی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *