خانه / دانستنی های قبل ازدواج / ازدواج با وجود بیماری دو قطبی

ازدواج با وجود بیماری دو قطبی

ازدواج با وجود بیماری دو قطبی

احتمالا در بین فامیل افرادی وجود دارد که اندوهناک، نا امید و بی انگیزه باشند و یا اختلاف در تصمیم گیری دارند در یک لحظه شاد و لحظه بعد ناراحت هستند وجود دارد اینها بیماری دو قطبی دارند که دلیل ان معلوم نیست.

 

یک مشاور بیان کرد ازدواج یک نیاز است که افراد با ملاک های متفاوت این کار را انجام می دهند و مواردی از جمله بیماری‌های روانشناختی در تصمیم‌گیری برای ازدواج مهم است.

 

سن، زمان، تهیه مقدمات، شرایط شغلی و اجتماعی چیزهایی است که در تصمیم گرفتن برای یک ازدواج مهم می باشد.

 

افرادی که بیماری و اختلالی دارند باید به موارد زیر دقت نماید:این افراد قبل از فکر کردن به ازدواج به چند اعتقاد و فکر غلط باید توجه کرد.

 

برخی از افراد فکر می کنند فرزندشان بعد ازدواج بیماریشان بهتر می شود وفشار روانی ناشی از تجرد کاهش یافته و فرد بهبود می‌یابد.ولی اینطور که نمی شود بلکه بدتر هم می شود به همین خاطر است که برخی از خانواده‌ها پس از ازدواج فرزندشان که بیماری روانپزشکی دارد، عکس آن چیزی که توقع داشتند، نتیجه می‌گیرند.

 

برای انتخاب همسر باید توقع خود را از نظر موقعیت اجتماعی وی کمتر کنید، همسر آینده فرد بیمار، نقش همسر و تاحدی مراقب او را در زندگی مشترک دارد و خانواده نباید بیماری فرزندشان را از همسر آینده اش خود داری نماید.

 

برخی از افراد بخاطر اینکه ازدواج فرزندشان بهم نخورد متسفانه شروع به مخفی کاری می نمایند که عواقب شرعی و قانونی دارد و خود فشار روانی بسیار زیادی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

 

ازدواج با وجود بیماری دو قطبی

خانواده بیمار باید بدانند منظور از ازدواج سپردن فرد بیمار به همسرش نیست
چراکه زندگی مشترک با یک فرد دیگر به خصوص در صورت داشتن فرزند با مسئولیت‌هایی همراه است که بیمار از عهده آن‌ها به تنهایی برنخواهد آمد و نیاز به کمک بیشتری برای ادامه زندگی دارد.

 

این مطلب را نیز بخوانید:

آیا میشه بیماری همسرم را تحمل کنم؟

منبع: yjc

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم

چطوری مجرد ها به ازدواج تشویق کنیم فراهم کردن شرایط ازدواج آسان وقتی یک دختر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *