خانه / مشاوره / زندگی با همسری که فاصله می گیرد

زندگی با همسری که فاصله می گیرد

چرا یک زوج، با گذشت مدت زمانی از زندگی مشترکشان دچار طلاق عاطفی می‌شوند؟

یکی از معضلات فعلی در جامعه، مشکلات مربوط به طلاق است. آمار طلاق در جامعه ما بسیار رو به افزایش بوده که لازم است دلایل مختلف آن از نگاه جامعه‌شناسی و روانشناسی به درستی آسیب‌شناسی شود. این که چرا زندگی‌های زناشویی بعد از مدت یک یا دو سال و حتی در مواردی بعد از یک یا دوماه به جدایی یا اختلاف‌های شدید می‌رسد بسیار جای بحثو موشکافی دارد.

زندگی با همسری که فاصله می گیرد

به طور حتم، یکی از دلایل اصلی افزایش این معضل این است که ابتدا زن و مرد جوانی که تصمیم به ازدواج با یکدیگر می‌گیرند، هنوز به خودشناسی عمیق، بلوغ روانی و فکری کامل نرسیده‌اند تا تشخیص دهند که ازدواج به معنی واقعی پذیرفتن یک مسئولیت مهم و جدید در تاهل است و تصورات دیگری از ازدواج دارند.

تمرکز روی اختلافات و نقاط ضعف همسر

یکی از مسائل مهمی که در طلاق عاطفی رخ می دهد این است که چون نیاز های زوجین توسط یکدیگر برآورده نمی شود، رفته رفته به جای وجوه مشترک، هر یک به اختلافات و نقاط ضعف دیگری می اندیشد.

اولویت‌های زندگی تان را تغییر بدهید

شما ازدواج کرده اید. همسرتان فقط هم خانه نیست. او شریک زندگی همه بخش‌های زندگی شما است. اگر برای هرچیزی جز او و خانواده تان اولویت قائل هستید اصلا چرا ازدواج کرده اید. سهم شما در این رابطه کجاست و آیا اصلا سهم خودتان را ادا کرده اید؟

به فکر اوقات مشترک باشید

ایده‌های جدید را به کار بگیرید تا بیشتر کنار هم باشید. اگر چیزی در رابطه آزارتان می‌دهد که ترجیح می‌دهید از هم فاصله بگیرید به فکر حل و درمان آن باشید. یادتان باشد حتی اگر خودتان با این موضوع کنار آمده باشید و به یک توافق ضمنی هم رسیده باشید این شیوه ارتباطی برای پرورش فرزندانی که نیاز به شناخت روابط دارند بسیار مخرب است.

زندگی با همسری که فاصله می گیرد

او چه تصویری از شما به عنوان یک زن و شوهر در ذهنش دارد؟

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه عادت های بد فراموش کنیم

چون همانطور که از اسمشان پیداست آن ها عادت هستند و چون عادت در درونتان شکل گرفته ترک کردن آن کار سختی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *