خانه / نامزدی / مهار استرس دوران نامزدی

مهار استرس دوران نامزدی

عروس بیشتر استرس دارد یا داماد؟

استرس‌های قبل از ازدواج هم بر عروس تاثیر دارد و هم بر داماد؛ البته به شکل‌های مختلف. هرچند استثناهایی هم وجود دارد. با این حال مرد‌ها معمولا استرس را درونی می‌کنند و ساکت و کم‌حرف می‌شوند یا ارتباطشان با دیگران کم می‌شود ولی خانم‌ها به شکل‌های بیرونی‌تری با این استرس مقابله می‌کنند.
معمولا دوران استرس پیش از ازدواج محدود است و با رفتن عروس و داماد سر خانه و زندگیشان تا حدی برطرف می‌شود اما بعضی از افراد به‌طور کلی شخصیتی پراسترس دارند. برای آن‌ها، هر موقعیتی در طول زندگیشان می‌تواند وسیله‌ای برای نگرانی باشد، بنابراین وقتی که موقعیت ازدواج برایشان پیش می‌آید، آن را هم به عاملی جدید برای استرس تبدیل می‌کنند. این گروه از خانم‌ها یا آقایان حتی اگر وارد زندگی مستقلی شوند، باز هم عاملی برای اضطراب می‌یابند.

صحبت با یکدیگر

آقایان و خانم ها تفاوتهایی با یکدیگر دارند، برای بسیاری از خانم ها، گفت و گو و حرف زدن وسیله ای برای برای تخلیه روانی از مشکلات و نشان دهنده دلبستگی، علاقه و محبت فرد مقابل است اما در مورد مردها این چنین نیست. به همین علت مردها باید جهت کاهش اضطراب های روحی و روانی همسرشان در این دوران با او صحبت کنند و اجازه صحبت به او را دهند.

جلوی خانواده‌ها نایستید

وارد جنگ با خانواده‌های هم نشوید. بعد از گرفتن تصمیمات، شما با خانواده خود صحبت كنید و از او هم بخواهید كه این موضوعات را به‌عنوان تصمیمات خودش و نظرات مشترك‌تان به خانواده‌اش اطلاع دهد. هیچ وقت برای به كرسی نشاندن تصمیمات مشترك‌تان، خودتان را در مقابل خانواده او قرار ندهید. یادتان نرود كه شما یك تازه وارد هستید و آن‌ها یك تیم قدیمی و این‌كه همسرتان بهتر از شما با زبان آن‌ها آشناست.

آینده نگر باشید

اگر می‌خواهید خواسته‌های خودتان یا توافق‌های ۲ نفره‌تان را به اجرا بگذارید، آینده را هم فراموش نكنید. هزینه‌ای كه قرار است بكنید، چه تاثیری روی اوضاع مالی ۲ نفره‌تان بعد از این دوره خواهد گذاشت؟ اختلافاتی كه به‌وجود آمده، چه مشكلاتی بین خانواده جدیدتان و خانواده‌های قدیمی ایجاد خواهد كرد. قبل از اجرا كردن هر چیز، راهی را در نظر بگیرید كه كمترین آسیب را در آینده در پی دارد. شاید لازم باشد برای پیدا كردن این راه بعضی از آرزو‌های‌تان را هم قربانی كنید.

خبر نو،جام جم،تبیان

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

کم کردن استرس دوران نامزدی

استرس در دوران نامزدی یک اتفاق طبیعی است در ادامه به شما می‌گوییم چه جوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *