خانه / دانستنی های زندگی مشترک / چطوری از رنگ سال در منزل استفاده کنیم

چطوری از رنگ سال در منزل استفاده کنیم

چطوری از رنگ سال در منزل استفاده کنیم

یک پزشک – خب، شما ممکن است تصور کنید که مُد شدن یک رنگ در هر سال، چیزی اتفاقی و یا حاصل سلیقه عمومی است. اما جالب است بدانید که انتخاب رنگ سال هم برای خودش تشکیلات و ضوابطی دارد!

برای توضیح در این مورد، باید به دهه‌ها پیش، یعنی دقیقا سال ۱۹۶۳ برگردیم، در این زمان یک فارغ‌التحصیل رشته شیمی به نام لارنس هربرت، یک سیستم برای استاندارد کردن رنگ‌ها، بنا نهاد. به هر رنگ، به این ترتیب، عددی اختصاص داده می‌شد و دیگر قضاوت متغیر مردم، باعث نمی‌شد که رنگی با رنگ دیگر اشتباه گرفته شود.

متعاقب این کار، آقای لارنس شرکتی را تأسیس کرد و نامش را پنتون Pantone گذاشت. پنتون به معنی «همه رنگ‌ها» است. (پن یعنی همه و تون هم معنی رنگ را می‌دهد.)

به این ترتیب دیگر مردم و صاحبان صنایع مد، می‌توانستند به صورت عینی‌تری در مورد رنگ‌ها با هم تبادل نظر داشته باشند.

رنگ مرجانی را برای مبلمان در نظر بگیرید.

رنگ ملایم و سرزنده مرجانی می‌تواند انتخاب خوبی برای مبلمان باشد. بخصوص اگر در کنار آن از رنگ‌هایی نظیر سفید و آبی استفاده کنید. در نظر داشته باشید رنگ‌های خنثی نظیر خاکی، قهوه‌ای، مشکی و حتی کرم می‌توانند همیشه در کنار رنگ سال ۲۰۱۹ زیبایی و جلوه بیشتری داشته باشند و موجب شوند این رنگ نیز بیشتر بدرخشد.

پرده‌ها را گلبهی انتخاب کنید.

پرده اتاق پذیرایی جلوه خاصی به فضای اتاق می‌بخشد. اگر رنگ آمیزی دیوارها برای شما کار دشواری است، رنگ سال ۲۰۱۹ را در پرده اتاق پذیرایی به کار بگیرید. اگر می‌خواهید یک دکور مونوکروم داشته باشید می‌توانید سایر وسایل، نظیر مبلمان را نیز در همان طیف رنگی انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید فقط پرده اتاق این رنگ را به نمایش بگذارد، می‌توانید سایر وسایل اتاق را در رنگی خنثی یا رنگی چند درجه روشن‌تر از رنگ گلبهی یا مرجانی انتخاب کنید.

منبع:عصر ایران،قلمرو

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

کدام نوع کولر گازی بخریم

همانند مدل های دیواری هستند فقط دریچه مکش آنها بصورت اریب طراحی شده است که می توان پنل داخلی را تا بالاترین حد ممکن به سقف نصب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *