خانه / فرزند / چطور تو عید راحت درس بخوانیم

چطور تو عید راحت درس بخوانیم

ساعات خواب در ایام نوروز

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، ساعات خواب و بیداری در برنامه ریزی درسی در نوروز هست. سعی کنید، خوابتان را زمان بندی کنید تا هم ساعات خواب کامل باشد و کسل نباشید و هم به موقع بیدار شوید تا با برنامه ریزی نوروزی خود پیش بروید.

تلویزیون و تلفن در ایام نوروز

مشکل ترین قسمت تعطیلات در برنامه ریزی درسی در نوروز، برنامه های تلویزیونی و تماشای آن هست. سعی کنید ساعت های کم و خاصی را به تماشای تلویزیون اختصاص دهید و آن را بی هدف روشن نکنید و بعد از تماشای برنامه مورد نظر، سریعا آن را خاموش کنید. برای تلفن و موبایل هم تایم خاصی را اختصاص دهید و بعد از آن، به طور کامل گوشی را کنار بگذارید و اراده قوی ای را هم برای انجام این کار به خرج دهید.

درس خواندن در ایام عید

از ماه فروردین کم کم تعداد ساعاتی که در طول شبانه روز، روز و روشن هستند به حدود ۱۲ ساعت می رسد. وقتی هوا روشن است انگار برای مطالعه هنوز هم فرصت باقیست و این زمان بهترین زمان برای مطالعه دانش آموزان است. دلیل دیگری مبنی بر این که تعطیلات عید فرصت مناسبی برای مطالعه می باشد،این است که دانش آموزان نه به مدرسه می روند و نه به کلاس های فوق برنامه. پس از زمان بیشتری را برای مطالعه برخوردار هستند.

عملکردهای مختلف

دانش آموزان در تعطیلات سال نو، ۳ نوع عملکرد متفاوت را می توانند از خود نشان دهند.

۱- عده ای در تعطیلات سال نو فقط به استراحت و تفریح می پردازند. قطعا این دسته از دانش آموزان ضررهای زیادی را می توانند تجربه کنند که بعد به آن اشاره می شود.

۲- عده ای دیگر به جبران نقایص درسی خود و قوی کردن دروس ضعیفشان می پردازند. بدون شک این دانش آموزان می توانند موفقیت های زیادی را به دست بیاورند.

۳- عده ای هم که مشکلات درسی چندانی ندارند صرفا به دوره ی دروس خود می پردازند تا آن مطالب را برای خودشان تثبیت کنند. این دسته از دانش آموزان هم بسیار موفق می شوند.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطور تو ماه رمضان درس بخوانیم

تست زدن، انرژي زيادي از شما نمي‌گيرد. مي‌توانيد با مطالعه‌ي درسنامه‌ي کوتاه که در ابتداي هر درس در کتاب آبي درج شده است مطالعه‌ي تستي خوبي داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *