خانه / والدین / چطوری مادر شادی بشیم

چطوری مادر شادی بشیم

راهنمایی برای مادران شاد

چطوری مادر شادی بشیم

تغذیه:به خودتان برسید. یک برنامه غذایی خوب و مفید، پرانرژی و سرشار از کلسیم و آهن تنظیم کنید.

مادران شاد شادی را به بقیه اعضای خانه هم انتقال میدهند

تنوع در ظاهر

:به ظاهر خودتان اهمیت دهید. این هم به روحیه خودتان کمک می کند و هم به روحیه همسر و فرزندانتان. پوشیدن لباس خوب و مرتب، پاکیزگی، رنگ کردن موها و آرایش کردن و عطر زدن از جمله این موارد است. در نظر داشته باشید بچه ها بسیار دوست دارند مادران خود را زیبا ببینند.

بیرون رفتن از خانه

حتما برای خودتان برنامه تفریحی بیرون از خانه در نظر بگیرید. در روزهای گرم تر پارک و فضای سبز و در روزهای سردتر اماکن تفریحی سرپوشیده ، مکان مناسبی برای قدم زدن با فرزند یا فرزندان است.

میهمانی های دوستانه

 داشتن چند دوست خوب که فرزندانی همسن و سال فرزندان شما داشته باشند، کمک می کند که گروه های دوستانه ای برپا کنید و با یک پذیرایی ساده هم خودتان لذت ببرید و هم فرزندانتان از فرصت بازی کردن با بچه های همسن خودشان بهره مند شوند.

پرداختن به علایق شخصی

 پرداختن به علایق شخصی تان به هیچ وجه خودخواهی نیست. اگر حتی زمان کوتاهی به دست می آورید خودتان را به یاد بیاورید و برای علایقتان وقت بگذارید.

ورزش کنید

مادران شاد لزوماً زندگی مرفه یا بی دردسری ندارند، گاهی ممکن است زندگی آن‌ها از شما خیلی سخت‌تر باشد، اما آن‌ها به خودشان کمک می‌کنند و یکی از راه‌های کمک کردن ورزش است.

چشم و هم‌چشمی نکنید

یکی از دغدغه‌های بیشتر مادران این است که ناخودآگاه فرزند خود را با بچه‌های هم‌سن و سال مقایسه می‌کنند؛ و گاهی برخی کمبود‌های فرزندشان را در اثر کم‌کاری خود می‌بینند. این کار یکی از دلایل غمگینی و افسردگی مادران است.

رسیدگی به ظاهر

به ظاهر خودتان اهمیت دهید. این هم به روحیه خودتان کمک می‌کند و هم به روحیه همسر و فرزندانتان. پوشیدن لباس خوب و مرتب، پاکیزگی، رنگ کردن مو‌ها و آرایش کردن و عطر زدن از جمله این موارد است

 ارتباط خود با همسرتان را بهبود ببخشید

یک گروه از دوستان که در سختی‌ها حمایت‌تان می‌کنند، خانواده، مادر، پدر و در مرکز آنها همسرتان است.
به خاطر وجود این افراد باید ارتباط‌تان با دیگران همیشه برقرار باشد و خود را در پیله تنهایی فرو نبرید، به خصوص در دورانی که فرزندتان خردسال است.

تشکر کنید

چطوری مادر شادی بشیم

تشکر کردن و قدردانی، تغییر بسیار خوب و مثبتی در روحیه و حس و حال شما ایجاد می‌کند. یک روش دیگر برای تشکر و قدردانی، نوشتن است.

منبع»خراسان،نی نی بان،
 فرادید و هایپرلینک

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری با خواهر شوهر مجرد خوب باشیم

از خواهر شوهر مجردتان «هیولا» نسازید. برداشت های ذهنی شما یکی از مهمترین عوامل تعیین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *