خانه / زندگی موفق / چطوری در عید میزبان خوبی باشیم

چطوری در عید میزبان خوبی باشیم

از دست شویی شروع کنید. اول از همه، یک یا چند حوله تمیز در دست شویی بگذارید. بعدش، ظرف صابون را پر کنید. قرار دادن صابون مایع در دست شویی هم شیک تر است و هم بهداشتی تر. صابون مایع را در جاصابونی دیواری بریزید یا یک صابون مایع با ظرف زیبا و خوش رنگ بخرید. صابون هایی که هنگام بیرون آمدن از تلمبه صابون، هم زمان کف می کنند هم انتخاب خوبی هستند.

سادگی بهترین جواب است

تمام ساعت‌ها و لحظه‌هایی که مهمان در خانه است، مهم‌ترین سوال ذهنی میزبان این است؛ آیا به او خوش می‌گذرد؟ برای اینکه این سوال و دغدغه ذهنی برطرف شود و به جای آن از تمام لحظات معاشرت و همراهی با آدم‌های دوست‌داشتنی زندگی‌تان لذت ببرید، این ۱۰ نکته را مرور کنید.

میزبان خوب یک راز مهم دارد؛ می‌داند چطور با مهمان برخورد کند تا مهمان، احساس کند سوپراستاری در خانه اوست. هر حرکت، رفتار، برخورد و هر مدل پذیرایی‌ای مهم نیست، مهم این است که مهمان احساس تک بودن و اهمیت کند. با این رفتار، فرقی نمی‌کند مهمانی‌تان، ۲ نفره باشد یا ۱۰۰ نفره، همه با لبخند از خانه شما بیرون می‌آیند.

میزان پول و امکانات شما برای مهمانی خوب مهم نیست. مهم این است که بدانید، وظیفه اصلی خوشگذرانی مهمان است. برای همین، رفتارهایی که ممکن است چشم و همچشمی و پز دادن برداشت شود را حذف کنید و به مهمان، شبیه یکی از اعضای خانواده نگاه کنید که دوست دارید همیشه در آرامش و شادی باشد.

میزبان خوب، میزبانی است که به مهمانش و سلیقه غذایی و رفتاری‌اش فکر کرده باشد میزبانی که برای مهمانی برنامه‌ریزی دارد، همیشه جذاب‌تر است. برای مهمانتان برنامه‌ریزی کنید. این برنامه‌ریزی‌ می‌تواند از ساعت سرو غذا تا پیشنهاد یک بازی دسته‌جمعی باشد.

برای مهمان‌ وقت بگذارید. قبل از رسیدن مهمان، غذا را آماده کنید تا زمان حضور او، مشغول آشپزی و آشپزخانه نباشید. وسایل پذیرایی را از قبل آماده کنید و تمام وسایلی که برای پذیرایی نیاز دارید در نزدیک‌ترین محل دسترسی بگذارید.

اگر مهمان تان را شب به زور و تعارف نگه داشتید یا مهمان تان از راه دوری آمده بود و مجبور بود چند روزی پیش شما بماند، حتما باید فکری هم به حال مسواک او بکنید. یک اسپری خوشبوکننده هوا هم برای معطر کردن فضای دست شویی و حمام روی کابینت دست شویی بگذارید. بوی خوش دست شویی و توالت نشانه خانه داری شماست.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

برای رسیدن به هدف چکار کنیم

بسیاری از مردم برای داشتن جسم سالم فوراً باشگاه رفتن را انتخاب می کنند درحالیکه انجام ورزش صبحگاهی حتی در حیاط منزلتان نیز می تواند سبب ایجاد روحیه مثبت و پرنشاط در شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *