خانه / پزشکی / چطوری سیاهی دور چشم خوب کنیم

چطوری سیاهی دور چشم خوب کنیم

عواملی موجب سیاه شدن دور چشم می‌شود؟

خستگی زیاد

کم خوابی، خستگی شدید یا تنها چند ساعت بیدار ماندن بیش از ساعت خواب طبیعی می‌تواند موجب سیاهی دور چشم شود. کمبود خواب پوست را به شدت رنگ پریده می‌کند که در نتیجه رگ‌ها و سیاهی اطراف چشم بیشتر نمایان می‌شود.

علاوه بر این، کم خوابی می‌تواند باعث به وجود آمدن کیسه‌های زیر چشم نیز بشود.

بالا رفتن سن

افزایش سن یکی از مهم‌ترین علت‌های سیاه شدن پوست اطراف چشم است. هرچه سن بالاتر می‌رود، پوست نازک‌تر شده و اگر با افزایش حجم چربی بدن نیز روبرو باشید، کشیده شدن پوست نیز مزید بر علت خواهد شد.

تحت فشار قرار گرفتن چشم

خیره شدن به صفحه تلوزیون، رایانه یا گوشی تلفن همراه، اگر مدت زمان زیادی طول بکشد، به چشم فشار می‌آورد. این مسأله رگ‌های خونی دور چشم را بزرگ می‌کند و در نتیجه دور چشم تیره می‌شود.

کم آبی بدن

اگر بدن به میزان کافی آب دریافت نکند، پوست اطراف چشم به مرور بی رنگ شده و زیر چشم گود می‌شود.

تشعشعات خورشیدی

قرار گرفتن در معرض تشعشات خورشید، منجر به تولید ملانین، رنگ‌دانه‌هایی که رنگ پوست را تعیین می‌کند، شده و اطراف چشم را تیره‌تر می‌کند.

ژنتیک

سابقه ژنتیکی نیز نقش مهمی در تشکیل دایره سیاه اطراف چشم دارد. در بعضی موارد این تیرگی‌ها در دوران کودکی ظاهر و به مرور با بالا رفتن سن شدیدتر می‌شود.

بیماری‌های دیگر مانند اختلالات غده تیروئید نیز در به وجود آمدن تیرگی دور چشم مؤثر است.

کیسه چای سرد برای رفع سیاهی دور چشم

یک روش ساده دیگر برای خلاص شدن از تیرگی دور چشم، استفاده از تی بگ سرد است. یک کیسه چای را ترجیحا بابونه یا چای سبز در آب خیس کنید. آن را مدتی در یخچال و سپس بر روی چشمان خود قرار دهید. از این روش به طور مرتب استفاده کنید تا بهبود قابل توجهی را مشاهده کنید.

روغن بادام

روغن بادام به دلیل آن که حاوی ویتامین E است، به عنوان نرم کننده ای برای پوست عمل می کند. روش کار بسیار آسان است. فقط روغن بادام را در نواحی تیره خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید یک شب بر روی چشم ها باقی بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

شیر سرد

استفاده منظم از شیر سرد نیز تیرگی دور چشم را کاهش می دهد و همچنین چشم ها و پوست شما را آرام می کند. یک گلوله پنبه را مدتی در یک کاسه ی شیر سرد یا آب یخ قرار دهید و سپس با استفاده از آن کل نواحی تیره دور چشم را پوشش دهید. برای مدتی آن را نگه دارید و سپس با آب معمولی بشویید.

منبع:نبز ما،خبر انلاین

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *