خانه / اطلاعات عمومی / چطوری باید موقع سیل رانندگی کنیم

چطوری باید موقع سیل رانندگی کنیم

نکات زیر را برای رانندگی در شرایط سیل بخاطر بسپارید :

 از نکاتی که رانندگان هنگام رانندگی در معابر آب گرفته و سیل باید رعایت کنند، این است که به هیچ وجه نباید قدرت سیل و سیلاب را دست کم گرفت، بسیاری در هنگام رانندگی قدرت و فشاری را که آب به اتومبیل وارد می ‎‌کند را دستم گرفته و باعث صدمه به خود و اتومبیل می شوند.

 در منطقه سیل زده رانندگی نکنید.

 از توقف کردن در منطقه آب گرفته بپرهیزید.

 اگر سیل اطراف خودروی شما فرا گرفته است، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید و گرنه جریان سیل شما و خودرویتان را خیلی سریع با خود می برد.

 با دنده سنگین حرکت کنید.

 در بیشتر خودروها ارتفاع ۱۵ سانتی متر آب می تواند به کف خودرو برسد و کنترل آن را مختل کند و یا حتی باعث توقف حرکت آن شود.

 اگر ارتفاع آب در حال حرکت بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر باشد تمامی خودروهای سبک و سنگین را شناور می کند.

 خودرو و وسیله نقلیه، محل امنی در مقابل سیل نیست، اگر وسیله نقلیه شما (به علت فرو رفتن در آب یا گل) از حرکت ایستاد فورا آن را ترک کرده و به جای مرتفع بروید.

 در صورت بالا آمدن سطح آب، از توقف در منطقه آب گرفته به هر دلیل بپرهیزید.

نکات زیر را برای رانندگی در شرایط سیل بخاطر بسپارید :
 


در منطقه سیل زده رانندگی نکنید.

اگر سیل اطراف خودروی شما فرا گرفته است، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید و گرنه جریان سیل شما و خودرویتان را خیلی سریع با خود می برد .

در بیشتر خودروها ارتفاع ۱۵ سانتی متر آب می تواند به کف خودرو برسد و کنترل آن را مختل کند و یا حتی باعث توقف حرکت آن شود .

خودرو و وسیله نقلیه، محل امنی در مقابل سیل نیست، اگر وسیله نقلیه شما (به علت فرو رفتن در آب یا گل) از حرکت ایستاد فورا آن را ترک کرده و به جای مرتفع بروید .

در صورت بالا آمدن سطح آب، از توقف در منطقه آب گرفته به هر دلیل بپرهیزید.

در هنگام رانندگی مراقب شیب ها و پیچ های جاده باشید، با دنده سنگین حرکت کنید چرا که در این مواقع، ترمزها در آب به خوبی کار نمی کنند.

منبع:shahryarnews،بیتوته

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

نکات خرید دستگاه PlayStation 4

قبل از خرید کنسول‌ بازی پلی‌استیشن حتماً با آن بازی کنید تا از سلامت کنسول و دسته‌ها مطمئن شوید و درصورت سالم بودن کنسول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *