خانه / اختلافات زوجین / آدم های مختلف چطور دعوا می کنیم

آدم های مختلف چطور دعوا می کنیم

چرا دعوا می کنیم

گر بیشتر وقت شما و همسرتان صرف مجادله و جر و بحث با یکدیگر می‌شود بهتر است که به علل این مجادلات نگاه نزدیک‌تر و تیزبینانه تری داشته باشید.

بیشتر نزاع‌ها به دلیل اختلاف نظر شروع می‌شود در حالی که بیشتر این مباحث با صبر و مهارت‌های ارتباطی قادر به مصالحه از طریق گفتگو هستند. اگر شاهد بودید که موضوع قدیمی و یکسانی، بارها و بارها عود می‌کند و تکرار می‌شود و یا به محض اینکه آن مشکل حل می‌شود یک مسأله دیگر و جدید پیش می‌آید؛ مشخص است که این موضوع با یک گفتگوی ساده حل نمی‌شود.

ا کثر مردان در شرایط سخت کاری معمولا رفتارهای خشونت آمیزشان بیشتر است در حالیکه بانوان بخاطر احساساتی تر بودنشان بیشتر صبر پیشه می کنند و تنها ممکن است در وضعیت خیلی بد و طاقت فرسا اندکی صدایشان را بالابرند و حرفی ناخوشایند بزنند، البته این موضوع خالی از استثنا نیست و در هرشرایطی هراتفاق و واکنشی ممکن است؛ درواقع بخاطر همین هم به عقیده بسیاری از افراد واکنش ها در برابر موضوعات متنوع قابل پیش بینی نیست. با وجود این اعتقاد به پیش بینی نشدن رفتارها، اما این نکته هم گفتنی است که زوجین معمولا به خوبی به رفتارهای همسرشان واقف هستند و معتقدند آنها را به خوبی می شناسند درواقع می دانند که چه موضوع یا اتفاقی می تواند خشم همسرشان را برانگیزد یا حداقل چه عواملی درآن اثرگذار است. بنابراین گویی شناخت انسانها و پیش بینی واکنش آنها آنقدر هم سخت نیست .

احساساتی که با فرهنگ شکل می گیرند

 وقتی کسی مشاهده می‌کند که دیگران چگونه در مقابله با اتفاق‌های مختلف، شروع به دعوا می‌کنند، به مرور زمان چنین عکس‌العملی را یاد می‌گیرد و ممکن است در هر شرایطی از آن استفاده کند. گاهی هم دعوا ناشی از عدم توانایی در مهار هیجان است و فردی که نتواند هیجان یا حس پرخاشگری خود را کنترل کند، دعوا می‌کند.

خود درگیری!

افراد خود درگیر احتمال اینکه بعد از درگیری و متقاعد کردن فرد، احساس بدی داشته باشند، بیشتر است.

شما به اندازه کافی با خودتان مهربان نیستید

ظرفیت شما در مهربانی با خودتان و نحوه مدیریت خواسته‌هایتان است که تعیین کننده نحوه برخورد و احساس شما حین و بعد از درگیری است.

فرد اصیل و یا قابل اعتمادی نیستید

اگر سبک زندگیتان را هم تغییر دهید باز هم راه گریزی از درگیری ندارید. بنابراین شما کاملا در هماهنگی با نیازهای خود و اطرافیانتان هستید. اگر به خودتان اعتبار دهید، بعد از برخورد با کسانی که در جایی از زندگی که شما هستید، قرار ندارند، احساس آشفتگی نخواهید داشت.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

فایده اینکه در زندگی ببخشیم

بخشش می‌تواند به معنی ارسال این پیام به فرد باشد که همیشه عشق قوی‌تر از نفرت و ترس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *