خانه / خواستگار و خواستگاری / امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

خواستگاری سنتی یا نوین؟

خواستگاری سنتی و خواستگاری نوین. پدید آمدن خواستگاری نوین موضوعی است که به ۱۰ سال نمی رسد و این نوع از خواستگاری به تازگی میان جوانان رایج شده است. خواستگاری سنتی خواستگاری است که مادر دختر و مادر پسر در انتخاب همسر اقدام می کردند اما در خواستگاری نوین ما شاهد این هستیم که دختر و پسر قبل از اینکه بخواهند با خانواده مطرح کنند که ما به یکدیگر علاقه داریم، رابطه ای را آغاز می‌کنند.

شیوه های جدید خواستگاری امروزی

خانواده هایی که ازدواج به سبک سنتی را می پسندند، چند وقتی است که با روش های مغایر با نظراتشان در خواستگاری مانند دیدارهای خارج از خانه قبل از خواستگاری رسمی، پیشنهاد به خانواده دختر برای حضور در منزل پسر برای اولین دیدار، فرستادن عکس در تلگرام و … هستند

ورود میهمانان و نحوه برخورد با آنها در خواستگاری

هنگامی که خانواده پسر به خواستگاری خانواده دختر می آیند خانواده دختر باید به استقبال آن ها بروند و آن ها را به داخل خانه راهنمایی کنند و آن ها را در بالای مجلس بنشانند و سپس به تعارفات معمول بپردازند .

نحوه گرفتن گل از پسر در خواستگاری

نحوه گرفتن گل گرفتن از پسر به خانواده فرد بستگی دارد ، برخی از خانواده ها دسته گل را به دختر خانم و برخی به پدر یا مادر میدهند.

دادن دسته گل به دختر خانم در خواستگاری

رفتار دختر و پسر در مراسم خواستگاری

دختر و پسر در مراسم خواستگاری باید رفتاری مودبانه داشته باشند و مواظب رفتار خود باشند و از زیاد حرف زدن و خنده بی جا و ترش رویی و سکوت مطلق بپرهیزند همچنین احوال پرسی گرم و خودمانی با یکدیگر نداشته باشند زیرا ممکن است دیگران برداشت های نادرست از این رفتار آن ها داشته باشند .

پذیرایی در خواستگاری

امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

در قدیم خواستگاران دختر را موقعی می دیدند و ارزیابی می کردند که با سینی چای وارد مجلس خواستگاری می شد و نحوه پذیرایی کردن او با چای نشان دهنده حسن سلیقه آن ها بود.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه همسر آینده پیدا کرد

ارزش های مشترک.  آیا ارزش های شما با ارزش های شریک عاطفی تان یکسان است؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *