خانه / فرزند / اتفاقات هفته یازدهم بارداری

اتفاقات هفته یازدهم بارداری

اتفاقات هفته یازدهم بارداری

در این دوره شما احتمالا افزایش دوباره انرژی را تجربه خواهید کرد و بیماری صبحگاهی شما محو خواهد شد. متاسفانه، به دلیل طوفان هورمون در بدن شما، ممکن است از یبوست و سوزش رنج ببرید. در مورد یک رژیم متعادل در مورد وعده های غذایی خود به بخش های کوچکی از محصولات مغذی توجه داشته باشید.فراموش نکنید در مورد پیاده روی در هوای تازه با اینکار شما سرگیجه خود را که موجب افزایش میزان خون و فشار پایین آن می شود را درمان می کنید

کودک شما در این هفته: 


اکنون نوزاد شما بیش از ۴ سانتیمتر وبه اندازه یک اندازه انجیر است. به زودی قادر خواهد بود تا مشتهای خود را باز و بسته شود، دندان های کوچک زیر لثه ها ظاهر می شود، و برخی از استخوان ها سخت تر می شوند. این نیز هفته ای است که ناخن شروع به تشکیل و همچنین یکی از اولین اثبات هویت کودک شما اثر انگشت است. کودک شما بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف کشیدن و لگد زدن می کند، که ممکن است وجود خود را به شما اثبات کند با این حال، حرکات بسیار ظریف است که زمان زیادی را نیاز دارد تا بتوانید آن را احساس کنید. سکسکه های شما در این دوره می گوید که دیافراگم نوزاد تشکیل می شود.

تغییرات شکم در این هفته

در هفته ۱۱ بارداری شکم شروع به ایجاد یک سر و صدا کامل کودک می کند. به ویژه اگر اولین بارداری شما باشد. در حالی که شکم ممکن است تغییر کند یا خیر، ممکن است شگفت زده شوید که سینه های شما تغییر قابل توجهی دارد. توصیه می کنیم در این مرحله از سوتین های راحت و کشی استفاده کنید. اگر در حال برنامه ریزی برای شیردهی هستید، سوتین شیردهی را می توانید در حال حاضر و پس از زایمان استفاده کنید. 

در هفته یازدهم احتمال بروز سقط جنین وجود دارد. اما با شنیدن صدای ضربان قلب جنین، خطر سقط جنین فقط ۳٪ است. این احتمال در ماه آینده کمتر خواهد شد.

حقایقی در مورد شما در این هفته 

 پاهای شما در طول بارداری یک سایز کامل رشد می کنند.

 ممکن است بوی عجیب و غریب و همچنین مواد غذایی عجیبی هوس کنید.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

رفتار با کودکی که حرف زشت می زند

اعتماد به نفس پايين در کودکان و احساس اينکه آن ها هيچ چيز قابل عرضه اي به ديگران ندارند نيز باعث مي شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *