خانه / فرزند / اتفاقات هفته هشتم بارداری

اتفاقات هفته هشتم بارداری

اتفاقات هفته هشتم بارداری

اگر این هفته برای بررسی دکتر بروید برای اولین بار شاهد قلب کودک خود خواهید بود. به یاد داشته باشید این احساس منحصر به فرد. اگر هنوز اخبار بزرگ را به عزیزان خود نگفتید، شاید اکنون زمان آن رسیده است؟ شکم شما به زودی قابل مشاهده خواهد بود. در این دوره، یبوست و سایر علائم ناراحت کننده ای که بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد ممکن است ظاهر شوند.نوشیدن مقدار آب زیاد و خوردن غذا با فیبر زیاد.به شما کمک می کند

کودک شما در این هفته: 


نه تنها قلب به سرعت رشد می کند. اولین دندان های کوچک نیز ظاهر می شوند. بچه شما هنوز لگد نمی زند، اما کودک شما هم اکنون می توانید آرنج و مچ دست خود را خم کنید. فرآیند تشکیل استخوان آغاز شده است. در هشت هفته بارداری، نوزاد شما به طور رسمی جنین نامیده می شود و شکل آن یک باقلا ۹ تا ۱۵ میلی متر است.

حقایقی در مورد فرزند شما در هفته هشتم بارداری

  • انگشتان کوچک فرزند شما شروع به تغییر می کنند
  •  فرزند شما تقریبا ۲ سانتی متر طول دارد و به اندازه زیتون است
  •  دیافراگم فرزند شما که او را قادر می سازد تا نفس بکشد در حال توسعه است
  •  تا هفته ۲۰ فرزند شما از بالای سر تا پایین باسن اندازه گیری می شود

سونوگرافی جنین در هفته هشتم بارداری

توصیه ها درهفته هشتم بارداری

* یک حمام داغ البته ولرم می‌تواند حسابی آرام‌بخش باشد با این حال حواستان باشد که آب زیاد داغ نباشد چرا که آب‌ خیلی داغ برای جنین در هفته هشتم بارداری مناسب نیست.

هشدارها درهفته هشتم بارداری

۱٫ استفراغ بیش از حد حاملگی: استفراغی که باعث از دست رفتن ۵%از وزن بدن بشود نیاز به درمان دارد که شامل: ویتامین تراپی، سرم تراپی، تغذیه کامل وریدی، تغذیه لوله ای
۲٫ اگر تاکنون حیوانات خانگی داشته‌ اید سعی کنید آنها را از محیط خانه‌تان دور کنید. حیوانات دارای انگل‌هایی هستند که برای جنین بسیار خطرناک است. برخی از حیوانات عفونت‌هایی را با خود همراه می‌آورند که ممکن است باعث سقط جنین شود.
۳٫  گوشت را به خوبی بپزید. گوشت خام ممکن است دارای عفونت‌هایی باشد که به جنین شما آسیب برساند. حتی بعد از دست‌ زدن به گوشت خام حتما دستان خود را بشویید.
۴٫  برخی از خانم‌ها عادت دارند که برای جوش‌های صورت خود از محلول‌هایی برطرف کننده جوش استفاده می‌کنند. حتما به یاد داشته باشید که ممکن است که این محلول‌ها برای جنین شما خطرناک باشند؛ بنابراین حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.
۵٫ نزدیک‌ شدن به مواد و سموم شیمیایی مانند رنگ، پاک کننده‌ها و حلال‌هادر این دوران چندان ضروری نیست بنابراین بهتر است از این مواد دوری کنید. مواد شیمیایی در سه ماه نخست بارداری برای جنین خطرآفرین است.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

رفتار با کودکی که حرف زشت می زند

اعتماد به نفس پايين در کودکان و احساس اينکه آن ها هيچ چيز قابل عرضه اي به ديگران ندارند نيز باعث مي شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *