خانه / فرزند / اتفاقات هفته هجدهم بارداری

اتفاقات هفته هجدهم بارداری

کودک شما عواطف خود را احساس می کند، بنابراین هر زمان که ممکن است، لبخند بزنید! ممکن است حس ناخوشایدم یا حتی خونریزی بینی ایجاد شود. این یک نتیجه از غلظت بالا استروژن و پروژسترون است که باعث تورم غشای مخاطی می شود. به یاد داشته باشید در مورد مرطوب کننده هوا ثابت در مکان هایی که وقت خود را صرف می کنیدقرار دهید .با انجام این کار، بدون هیچ گونه داروئی که در حال حاضر قابل توصیه نیست، بهبود می یابید. آیا از سوزش سر دل رنج می برید؟ سعی کنید مواد غذایی تند و سرخ شده. را محدود کنید

کودک شما در این هفته: 


در حال حاضر نوزاد شما حدود ۱۴ سانتی متر طول دارد، تا ۲۵ سانتیمتر در موقعیت صاف. وزن آن حدود ۱۵۰ گرم است. در طول این هفته پاها نوزاد شما بلندتر می شوند و استخوان ها سخت تر می شوند. غدد گوارشی شکل می گیرد کودک شما می تواند بشنود! اوبه صداهای مختلف واکنش نشان می دهد: ضربان قلب شما، صداهای ساخته شده توسط معده شما، و همچنین برای تلفن های موبایل از خارج. نقشه حسی و حرکتی در مغز ایجاد می شود.

تغذیه درهفته هجدهم بارداری

همان طور که به سه ماه دوم بارداری خود نزدیک می‌شوید، از تغذیه سالم خود اطمینان حاصل کنید. ما در اینجا نکاتی را برای مصرف به شما یادآوری می‌کنیم:

  1. تعداد وعده مصرف میوه ها و سبزی را در روز افزایش دهید. 
  2. منابع پروتئینی (مصرف عدس در دوران بارداری ) خود را افزایش دهید. 
  3. از غذا های تازه به جای غذا های بیرون،  فست فود، و یخ زده استفاده کنید. 
  4. مقدار دریافت کالری روزانه خود را محاسبه کنید. 

ورزش درهفته هجدهم بارداری

اگر ورزش را شروع نکرده ‌اید هنوز دیر نشده است. ورزش به شما انرژی داده، استرس را کاهش می‌دهد و عضلات شکمی شما را تقویت می‌کند. البته پیش از آغاز ورزش با پزشک خود مشورت کنید. ورزش‌هایی که به مفاصل شما فشار نمی‌آورند و سبک هستند از قبیل پیاده روی، شنا و یوگای بارداری، بسیار سودمند هستند.

نکاتی برای پدرها در هفته هجدهم بارداری:

اگر همسرتان برای اسکن نزد پزشک می رود همراه او باشید. هر دوی شما از دیدن چهره جنین، سک سکه کردن او ، مک زندن انگشت و خمیازه کشیدن او لذت می برید. دیدن جنین از طریق سونوگرافی هیجان انگیزترین اتفاق در بارداری است. با همسر خود صحبت کنید و ببینید می خواهید جنسیت او را بدانید یا خیر. بچه داشتن تغییری اساسی در زندگی شما ایجاد می کند. سعی کنید برنامه های آینده خود را بدانید و هر دو برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. مراقب باشید مشکلات مالی بر شادی شما تاثیر نگذارد.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

رفتار با کودکی که حرف زشت می زند

اعتماد به نفس پايين در کودکان و احساس اينکه آن ها هيچ چيز قابل عرضه اي به ديگران ندارند نيز باعث مي شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *