خانه / فرزند / اتفاقات هفته شانزدهم بارداری

اتفاقات هفته شانزدهم بارداری

اتفاقات هفته شانزدهم بارداری

از این هفته شما ممکن است احساس اولین حرکات کودک خود را شروع کنید. شما باید از شکم و پشت خوابیدن خود داری کنید. سعی کنید خودتان را مجسم کنید شما بیشتر و بیشتر درباره کار فکر می کنید. با دوستان خود صحبت کنید،آرام بشوید کتاب آرامش بخضش بخوانید

کودک شما در این هفته: 


در طول هفته شانزدهم بارداری، نوزاد شما حدود ۱۲ سانتیمتر و وزن حدود ۸۰ گرم است. در حال حاضر اوکوچک است: شروع به بلند کردن سر خود و راست کردن گردن، سر خود را حرکت می دهد، پاها و بازوها را خم می کند. تمام قسمتهای صورت آن شکل گرفته است. در حال حاضر، کودک در حال حاضر عبارات صورت خود را به طور کامل توسعه داده است، بنابراین شما می توانید صورت او را در یک بررسی سونوگرافی دقیق ببینید. دهان، بینی، گوش ها و چشم ها در جای خود قرار دارند، اما چشم هنوز بسته است، زیرا نوزاد هنوز به تغییرات نور حساس است.

تغذیه درهفته شانزدهم بارداری

۱٫ آیا نگران افزایش وزن خود هستید؟ باید بدانید که تمام مادران با این مشکل دست به گریبان هستند. باید به این موضوع توجه کنید که به خود و فرزندتان  تغذیه مناسب برسانید پس خیلی هم به فکر اضافه وزن خود نباشید. 

۲٫ در این هفته از بارداری، آهن نقش بسیار مهمی در تولید سلول‌های قرمز خونی بدن شما دارد. به علاوه، آهن یکی از اصلی ‌ترین مواد مغذی مورد نیاز است که به جلوگیری از عوارض هم برای مادر و هم برای کودک کمک می‌کند. بدون آهن کافی، شما دچار کمبود خون می‌شوید که می‌تواند خستگی و بیماری‌های دیگر را برای شما به همراه داشته باشد.

ورزش درهفته شانزدهم بارداری

صاف بایستید! زیرا بزرگ شدن رحم و سینه‌ها و جلو افتادن مرکر ثقل بدن، باعث فشار آمدن به قوس کمر شما می شود. نگه داشتن حالت مناسب بدن بسیار مهم است، خصوصاً زمانی ‌که در حال ورزش هستید. 

نکاتی برای پدرها در هفته شانزدهم بارداری:

هنگامی که همسرتان خبر می دهد می تواند حرکت جنین در رحم را متوجه شود، احساس خوشحالی خواهید کرد. متاسفانه شما باید مدتی طولانی صبر کنید تا بتوانید این حس را درک کنید. در این زمان باید با صحبت کردن با جنین، او را با صدای خود آشنا کنید.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

رفتار با کودکی که حرف زشت می زند

اعتماد به نفس پايين در کودکان و احساس اينکه آن ها هيچ چيز قابل عرضه اي به ديگران ندارند نيز باعث مي شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *