خانه / فرزند / اتفاقات هفته دوازدهم بارداری

اتفاقات هفته دوازدهم بارداری

اتفاقات هفته دوازدهم بارداری

این هفته سه ماهه اول بارداری شما به پایان می رسد. دوره زمانی بین سه ماهه اول و دوم یک شات واقعی انرژی است. شروع به ورزش عضلات بکنید به شما کمک خواهد کرد که آنها را برای کار آماده کنید. شما می توانید تمرینات را در هر جا انجام دهید: در محل کار، در پارک، در یک صف.فقط ورزش کنید تا به مشکل برخورد نکنید

کودک شما در این هفته:

 
کودک شما حدود ۵ سانتیمتر و وزن حدود ۱۰ گرم است. ناخن هایی که به مدت یک هفته شکل می گیرند، از انگشتان خود رشد می کنند که هم اکنون در دست و پا جدا شده اند. اگر چه اندام های تناسلی اکنون کاملا شکل می گیرند،ولی برای تعیین جنس نوزاد زود است. مهمترین پیشرفت در رشد کودک شما، ظهور رفلکس ها است. کودک می تواند انگشتان خود را حرکت دهد، چشمانش را ببندد و لب هایش را مانند انگشتانش حرکت دهد.

اندازه شکم در این هفته

در هفته دوازدهم بارداری، شکم به گونه ای قابل توجه بزرگ شده است. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مادران شروع به صحبت کردن با دیگران در خصوص بارداری می کنند. 

اسکن هفته دوازدهم بارداری چطور است؟

اسکن بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید و برای اولین بار تصویر سیاه و سفید فرزند شما را نشان می دهد. پزشک برای اولین بار به ضربان قلب فرزند شما گوش می دهد و او را اندازه گیری می کند – این به پزشک کمک می کند سن جنین و زمان دقیق زایمان را تشخیص دهد. 

در هفته ۱۲ ، سونوگرافی جنسیت فرزند من را نشان می دهد؟

معمولا خیلی زود است که جنسیت جنین مشخص شود و این چیزی نیست که پزشک در طول اسکن من آن تمرکز خواهد کرد. در هفته ۱۲ ، پزشک بررسی می کند تا از سلامت جنین اطمینان حاصل کند و به طور معمول تا اسکن هفته ۲۰ جنسیت جنین مشخص نمی شود. 

آیا در هفته دوازدهم بارداری، چاق شده ام یا نفخ کرده ام؟

افراد مختلف متفاوت هستند. در هفته ۱۲ خیلی چاق نشده اید که مشخص شود باردار هستید، اما رحم به زودی بالاتر از استخوان لگن می آید. نفخ یک عارضه معمول بارداری است و برای جلوگیری از احساس ناراحتی، کارشناسان توصیه می کنند آهسته غذا بخورید.

آیا گرفتگی عضلات در هفته ۱۲ بارداری طبیعی است؟

گرفتگی عضلانی در طول بارداری، به خصوص در هفته ۱۲، عادی است. بسیاری از زنان در حال ایستاده یا چرخش، احساس درد شدید در یک یا هر دو طرف کشاله ران دارند. این طبیعی است، و به وسیله رباط های حامی رحم ایجاد می شود. اگر گرفتگی واقعا دردناک است، با پزشک خود صحبت کنید.

آیا سردرد در هفته ۱۲ بارداری طبیعی است ؟

یکی دیگر از علائم عادی بارداری ناشی از کاهش سطح قند خون است.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

رفتار با کودکی که حرف زشت می زند

اعتماد به نفس پايين در کودکان و احساس اينکه آن ها هيچ چيز قابل عرضه اي به ديگران ندارند نيز باعث مي شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *