خانه / اختلافات زوجین / حسادت در روابط زناشویی

حسادت در روابط زناشویی

حسادت در روابط زناشویی

من به شدت حسادت می کنم پس مجبورم کاری در این باره انجام بدهم” 

وقتی بعضی افراد چنین تفکر آگاهانه ای دارند ، برخی دیگر صرفا نیاز به واکنش نشان دادن بر اثر حس حسادت را تجربه می کنند بدون اینکه از بازتاب این تجربه چیزی بدانند. آنها روی این موضوع تمرکز می کنند که چطور توجه یا تاثیر حضور یک آدم را برای خودشان از دست می دهند یا ممکن است از دست بدهند.

از روی احساسات عمل نکنید

عمل نکردن طبق احساسات کار سختی است. مشکل اصلی، حس حسادت یا هر احساس دیگری نیست، بلکه مشکل واقعی زمانی شروع می‌شود که بر اساس آن حسادت رفتار می‌کنید و اجازه می‌دهید شما را از پا دربیاورد. البته که می‌توانید هر حسی داشته باشید، اما مجبور نیستید بر اساس آن عمل کنید.

حسادت خود را به شیوه‌ی ملایمی ابراز کنید

اگر حس می‌کنید که طرف مقابل‌تان کاری می‌کند که حسادت شما را به‌دنبال دارد، می‌توانید حس خود را بیان کنید و منطقی با او حرف بزنید. می‌توانید با شوخی، سیاست‌مدارانه یا به‌طور مستقیم حرف خود را بزنید؛ البته به‌شرط آنکه محترمانه باشد. اگر شوخ‌طبع هستید، می‌توانید درباره‌ی انجام فلان کار از سوی طرف مقابل‌تان که چقدر حسادت شما را شعله‌ور کرده شوخی کنید.

شعله حسادت را چگونه خاموش کنیم؟

اما روش‌های رفتاری برخورد با افرادی که حسادت در زندگی زناشویی‌شان وجود دارد چیست؟ روش‌های مختلف درمان فردی و دارویی برای رفع این مشکل وجود دارد. جباریان با اشاره به این‌که معمولا همسرانی که دچار حسادتند قبول ندارند رفتارشان نوعی بیماری است و باید برای درمان اقدام کنند، می‌گوید: اگر با فرد بددل و حسودی زندگی می‌کنید با ملایمت و ملاطفت از او بخواهید با شما نزد مشاور و روانپزشک بیاید و اگر قبول نکرد که رفتارش بیمار است از فرد واسطه‌ای کمک بخواهید.

حسادت در روابط زناشویی

اما بهترین روش برای تحت کنترل در آوردن حسادت همسر آن است که با نثار عشق، محبت و مهربانی، اعتماد به نفس او را بالا برده و به او شخصیت دهید و به معنای واقعی با کلام و عمل به او این امنیت را بدهید که شما هر‌چه ترقی کنید و از هر لحاظ به جایگاه بالاتری برسید باز هم همسر خود را منحصر به فرد می‌دانید. در ضمن خودتان هم یادتان باشد که با برخی اعمال، رفتار یا گفته‌هایتان باعث شعله‌ورشدن حس حسادت همسرتان نشوید


منبع:چطور،جام جم آنلاین،خبر آنلاین

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

با چشم چرانی مردها چکار کنیم

چشم چرانی کردن مردها باعث می شود خانم ها احساس عدم امنیت کند .این کار مردها هیچ معنی ندارد این فقط یک میل گذرا است که در ذهن مرد اتفاق می‌افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *