خانه / فرزند / تک فرزند باشیم یا نباشیم

تک فرزند باشیم یا نباشیم

زودتر بزرگ شدن

یکی از مسائلی که در ارتباط با تک‌فرزندها عنوان می‌شود، ‌این است که تک‌فرزندها، همیشه در خانه‌ای هستند که با دو بزرگسال به سر می‌برند. بنابراین، ‌همیشه با مسائلی روبرو هستند که به بزرگ‌ترها مربوط است. همین امر باعث می‌شود که زودتر بزرگ شوند و زودتر به بلوغ فکری برسند. آن‌ها معمولا مهارت‌های رفتاری و کلامی بالایی دارند، ‌با بزرگ‌ترها خوب رابطه برقرار می‌‌کنند، در حدی که تعجب و تحسین همه را برمی‌انگیزند و در آینده هم زودتر وارد بازار کار و کسب درآمد می‌شوند و از پس مشکلات مربوط به دوران بزرگسالی به خوبی برمی‌آیند.

همه این‌ها اتفاقات خوبی است، ‌اما مراقب باشید که فرزندتان از تجربیات کودکی مربوط به سن و سالی که در آن قرار دارد محروم نشود. او باید دوران رشد طبیعی خود را طی کند تا در آینده دچار مشکل نشود. بنابراین، او را درگیر مسائل خود نکنید. حواستان به سنش باشد و متناسب با سن او هم برنامه‌هایی در خانواده داشته باشید.

-والدین تک فرزند آرزوهای خیلی زیادی برایفرزند خود دارند، آن ها فقط یک بچه دارند و اگر بچه خوب از آب درنیاید، شانس دیگری وجودندارد. موفقیت یا شکست آنها در نقش یک پدریا مادر، به طور نزدیکی به موفقیت یا شکستبچه گره خورده است.

-تجربه نشان داده که خانواده های

چندفرزندی، بعد از اولین کوفتگی و کبودی ممکناست واکنش نشان دهند، اما برای دومی یابعدی واکنش چندانی ندارند. آنها می دانند که زخم ها نهیایتا خوب می شوند، اما والدین تکفرزند به ندرت به این دانش خود اعتقاد دارند. والدینی که بلافاصله برای کمک به کودک خود نمی شتابند، کودکانی دارند که یاد گرفته اند وحشت خود را کنترل کنند، اما والدینی کهسعی کرده اند کودک خود را از همه چیز محافظت کنند و اضطراب او را کم کنند، در واقعموجب تشدید استرس بچه شده اند.

-در خانواده های پند فرزندی، بچه ها صبر می کنند، زیرا مجبور هستند. آنها فرصت بیشتریدارند تا متوجه وند فرد دیگری ممکن است بر نیاز آن ها اولویت و تقدم داشته باشد، ولی تکفرزند می داند که او در اولویت است و بر همه چیز تقدم دارد.

روزپلاس،
شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

بارداری بعد ۴۰ سالگی چه خطری داره

کم‌وزنی نوزاد در زمان تولد و زودهنگام متولد شدن او، یکی دیگر از مشکلات بارداری بعد از 40 سالگی است. اگر نگران وضعیت خود و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *