خانه / پزشکی / تمام دلایل ریزش مو در آقایان و خانم ها

تمام دلایل ریزش مو در آقایان و خانم ها

– موادغذایی که در سیستم گوارش شما راحت هضم نمی‌شوند.

طبق نظر متخصصین پوست، تغذیه و موها بسیار به هم مرتبط هستند بنابراین حساسیت داشتن به یک ماده غذایی یا عدم تحمل یک غذا ممکن است باعث کمبود ویتامین‌ها یا موادمعدنی شود. ویتامین‌ها و موادمعدنی روی ساختمان مو، استحکام آن و نیز مدت زندگی آن بسیار موثر است.


گوش کردن به صدای موزیک بیش از حد بلند

گوش دادن به صدای موزیک بیش از حد بلند فقط برای گوش‌های شما خطرناک نیست، بلکه برای موهای تان هم مضر است. طبق تحقیقات انجام شده، ۱۵ درصد آمریکایی ها به خاطر قرار گرفتن در معرض سروصدای بیش از حد بلند، دچار ریزش مو می شوند


مشکل تیروئید

ریزش موها یکی از اولین علائم کم کاری تیروئید است. با کند شدن ترشح هورمون های تیروئیدی، چربی ها و مواد زاید در بدن تجمع می کنند و این حالت باعث اختلال در نظم چرخه رویش و ریزش مو می شود

رضوانی تصریح کرد: مردان باید در روند درمانی خود به نکاتی از جمله عدم احتمال درمان صددرصد دقت کنند؛ در واقع ۶۰ درصد افراد به درمان پاسخ مثبت می‌دهند، همچنین پیش از گذشت ۶ ماه از درمان حق قضاوت در تاثیرگذاری محلول را نداریم و پس از پاسخ بدن به درمان و رشد مجدد مو، تا زمان مصرف، رویش مو را شاهد هستیم و پس از قطع مصرف بلافاصله ریزش مو باز خواهد گشت.

این متخصص پوست‌ومو درباره علت ریزش موی مردانه تصریح کرد: کمبود روی، ویتامین دی و آهن می‌تواند مقدار ریزش موی مردانه را تشدید کند و باید آزمایشات تشخیصی نیز انجام دهیم، اما مهم‌ترین علت این نوع ریزش مو همان مواردی است که پیش از این توضیح داده شد.

این متخصص درباره ریزش موی زنانه تصریح کرد: علل ریزش‌مو در خانم‌ها بسیار وسیع است؛ ابتدا باید افراد با انجام آزمایشات میزان روی، ویتامین دی و آهن، بالا یا پایین بودن بودن میزان هورمون دی‌تستسرون در ناحیه پوست سر، اختلالات هورمون‌ها را بررسی کرده تا با توجه به نتایج، اصلاح و درمان را شروع کنیم، همچنین باید توجه داشته باشیم آسیب‌های که براثر رنگ کردن مو، سشوار با حرارت بالا، مواد سرکننده نیز می‌تواند باعث ریزش مو و تشدید آن شوند.

منبع: سلامتیسم،باشگاه خبرنگاران

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

تابستان چطور مراقب پوست باشیم

تابستان چطور مراقب پوست باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *