صفحه اصلی / مسائل مالی / اختلاف های که زن و شوهرها در مورد پول دارند

اختلاف های که زن و شوهرها در مورد پول دارند

 

با اینکه پول ندارد اما باز هم پول خرج می نماید 

تصور کنید که همسرتان شغل جدیدی را به دست آورده باشد و حقوق ماهیانه او بالا است. او می خواهد با خریدن ماشین جدید و داشتن برنامه های جدید برای زندگی و خوردن شام در بیرون از خانه این موقعیت را جشن بگیرد.

 

اما مشکل اینجاهست که او هنوز پول کافی برای این کارها ندارد  حداقل دو هفته باید صبر کند اگر هم پشت سر هم چک هایی را پرداخت نماید، در این موقع مشکل بزرگی به وجود می آید. اینکه کسی را از خرج کردن باز بدارید کار سختی می باشد، اما  بهترین روش این است که به آهستگی به اینگونه افراد نزدیک بشوید. ‎

 

همسر شما هیچ علاقه ای به پس انداز کردن ندارد 

 

هیچ کس پس انداز کردن را دوست ندارد، اما برای هر رابطه که دارای امور مالی مشترکی می باشند ضروری می باشد. شما باید واقع گرایانه عمل نمایید. اگر در مورد این امر نمی توانید به توافق برسید، شخصی را انتخاب کنید تا در این مورد واسطه گری نماید.

 

همسر شما اهمیت حساب بانکی را درک نمی کند 

اگر همسر شما هنوز یاد نگرفته است که چگونه از حساب بانکی استفاده نماید، احتمالا یک جعبه پر از قبض و یک جعبه پول دارید که هر دو باهم جمع نموده اید.

 

همسر شما از اینکه درآمد زیادی ندارد ناراحت است 

حقیقت این می باشد که درامد شما و همسرتان هرگز دقیقا برابر نخواهد بود. یا اگر از شغل خود راضی نیست از او بخواهید تا شغل دیگری را امتحان نماید.

 

از قرض هایی که همسر شما روی هم انباشته کرده است بسیار خسته شده اید 

 

بهترین کار این است که صادقانه با او صحبت نمایید. می توانید از او بخواهید تا از قرض های کوچک شروع نمایید. یک جدول زمانی تنظیم نمایید تا او بتواند کنترل بیشتری بر درآمد خود داشته باشد.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چطوری با مشکلات مالی خانواده کنار بیایم؟

*برنامه ریزی برای آینده اقتصاد خانواده برنامه ریزی کنید.در برنامه ریزی همه اعضا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *