صفحه اصلی / دانستنی های زندگی مشترک / بدترین اشتباهات در زندگی مشترک

بدترین اشتباهات در زندگی مشترک

اهمیت ندادن به هم

اگر تلاش‌و لطف‌های همسرتان را متوجه نشوید موجب دلخوری و ناامیدی او می شوید. نادیده گرفتن همسر و اهمیت ندادن به او از محق دانستن خود، ناشی می‌شود.همسران خودخواهی که بابت کارهای همسران‌شان قدردانی نمی‌کنند، نارضایتی و خشم پنهان را وارد زندگی خود می‌کنند. این همسران حق به جانب، هرگز تحسین و تشکر نمی‌کنند اما در عوض مدام در حال شکایت کردن و ایراد گرفتن از او هستند.

 

زیر ِقول زدنمان

سر قول و قرارها نبودن، اطمینان و اعتماد را بین همسران از بین می برد. عهد و پیمان‌های شکسته، یعنی نداشتن ارتباط خوب با همسر. مخصوصا وقتی به همسرتان قول می‌دهید رازی را افشا نکنید و به این قول‌تان وفادار نمی‌مانید، در واقع به اعتماد او خیانت کرده‌اید.

اگر تلاش‌ها و لطف‌های همسرتان را درک نکنید موجب دلخوری و ناامیدی وی می شوید

 

انتقاد و عیبجویی کردن

انتقاد از همسر مخصوصا جلوی بقیه، آسیب زننده است. اگر هرگز از همسرتان تقدیر و تحسین نکنید و مکررا هم شکایت کنید و غُر بزنید و فقط از همسرتان انتظار تغییر کردن داشته باشید، زندگی مشترک‌تان به شدت تهدید خواهد شد. مقایسه‌ی همسر با همجنس خودش هم کار خطرناکی است که می‌تواند زندگی‌تان را از بین ببرد

 

دروغ و خیانت کردن

روابط خوب بر پایه‌ی اعتماد و اطمینان قرار دارد، بنابراین  دروغ پردازی یک ضربه‌ی بزرگ بر پیکره‌ی روابط شما می زند. دروغ گفتن در مورد روابط گذشته و شرایط مالی فعلی، از تهدیدهایی هستند که رابطه‌ی همسران را خدشه دار می‌کند. فریب دادن همسر، علامت قطعی خیانت و عهد شکنی می باشد.

 

سرکوف زدن به همسر

همسران نابالغی که هنوز نمی‌توانند مسئولیت رفتارها و کارهای خودشان را تقبل کنند معمولا زندگی‌های پردردسری دارند. هرگز بابت اشتباهات خود عذرخواهی نمی‌کنند و فقط همسرشان را مقصر این قضیه می داند، برای رفتارهای بد خود، بهانه تراشی می‌کنند و همسرشان را متهم می‌کنند که باعث و بانی نارضایتی و ناراحتی زوجین می شود.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چطوری بفهمیم با همسرمان برای هم مناسب هستیم؟

هر دو مثبت اندیش می باشید تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که نگاه مثبت به زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *