صفحه اصلی / مسائل مالی / آقای داماد چه کاره‌اند؟

آقای داماد چه کاره‌اند؟

کفویت شغلی

در حال حاضر که تعداد دختران شاغل زیاد شده است، کفویت شغلی داشتن اهمیت بیشتری پیدا می کند. این که شغل زن و مرد هم شان و هم جایگاه باشد. سطح درآمد مرد باید همیشه بالاتر از زن باشد تا تعادل و تناسب زندگی حفظ شود. در دوره فعلی که زن و مرد مجبور به فعالیت اقتصادی بیشتری هستند، نباید توازن شغلی بهم بخورد. به این معنی که زن دو جا کار کند و مرد یک جا.

ویژگی شغلی همسر آینده

مدت زمان كار كردن مرد در زندگی مشترك تاثیر زیادی دارد. مرد باید فرصت این را داشته باشد كه مدت زمانی را به زندگی شخصی‌اش اختصاص دهد و وقتش را صرف خانواده نماید نه اینکه تمام زندگی خود را وقف کار و فعالیتش کند. بعضی مشاغل، آنقدر خسته‌كننده‌اند كه دیگر برای مرد خانواده فرصتی نمی‌گذارد كه به خانواده‌اش رسیدگی كند. برخی از مشاغل ماموریتی هستند. مثلا فرد مجبور است در طی سال چند ماهی را دور از خانواده بگذراند. تحمل این‌گونه مشاغل برای هر زنی میسر نیست. با در نظر گرفتن این ویژگی‌های می‌توانید در هنگام انتخاب بهتر تصمیم بگیرید و شرایطی را بپذیرید که مطابق شیوه‌ی زندگی شماست.

این خطرات را می‌پذیرید؟

شغل‌هایی هستند كه پرخطر به حساب می‌آیند مثل مشاغل نظامی. كارهایی مانند گروه‌های امداد و نجات نیز همیشه مخاطره‌آمیز هستند و استرس زیادی را به خانواده تحمیل می‌كنند. ممكن است دختری كه قصد ازدواج دارد، دوست داشته باشد همسرش آتش‌نشان باشد. او باید تمام جوانب این شغل را در نظر بگیرد و بتواند تمام خطرات و استرس‌ها را تحمل كند. دوست داشتن یك شغل كافی نیست، باید اطلاعات كامل از آن شغل داشت و خود را برای معایبی كه این شغل دارد آماده كرد.

در شغل‌های پرخطر ممكن است فرد در حین كار، مجروح شود یا برای همیشه عضوی از بدنش را از دست دهد. اگر همسر، خود را برای این‌گونه مشكلات آماده نكرده باشد، ممكن است با بوجود آمدن بحران های این چنینی، تحمل خود را از دست داده و کانون زندگی از هم بپاشد. هر دختری باید توانایی‌های خود را برای تحمل شغل همسرش در نظر بگیرد.

لحظه‌های بی‌همسری

مشاغلی هستند كه مختص شیفت شب می‌باشند. مانند پزشكی، پرستاری یا بعضی از شغل‌های نظامی. برای بعضی از خانم‌ها تنها ماندن در شب سخت است و غیرقابل تحمل. بنابراین هنگام ازدواج باید به این مسائل توجه داشته باشد تا بعداً با همسر خود دچار اختلاف نشوند. شما باید از ویژگی‌های مثبت و منفی چنین مشاغلی به خوبی آگاه باشید تا در آینده نسبت به آن دچار مشکل نشوید. سعی کنید به طور منطقی این مسئله را با خود حل کرده و سپس برای انتخاب همسر تصمیم‌گیری کنید.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چطوری با مشکلات مالی خانواده کنار بیایم؟

*برنامه ریزی برای آینده اقتصاد خانواده برنامه ریزی کنید.در برنامه ریزی همه اعضا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *