صفحه اصلی / آشنایی / در کافی شاپ خواستگاری نکنید

در کافی شاپ خواستگاری نکنید

 

در جلسات اول خواستگاری نیازی نیست از اسرار زندگیتان صحبت كنید‎

 

چه كسانی حضور داشته باشند؟
جلسات اول خواستگاری را بدون خبر عمومی و تنها با حضور خانواده دختر و پسر برگزار كنید. همچنین در اسلام سفارش شده است كه بهتر است خواستگاری پنهان بماند. نیازی نیست كل محله و آپارتمان در جریان مراسم خواستگاری قرار بگیرند.

چی ببریم؟
نیازی نیست سرویس مبلمان را عوض كنید و وسایل لوكس را از در و همسایه و فامیل قرض بگیرید. تنها سعی كنید كه همه چیز منظم و مرتب و تمیز و با سلیقه چیده شده باشد تا محیطی دلپذیر فراهم آید. خریدن یك دسته گل، هم از رسومات خواستگاری محسوب می شود و هم نشان دهنده اهمیت و صمیمیت و لطفی است كه ابراز می كنید.

خدا را فراموش نكن
قبل از برگزاری جلسه خواستگاری، ۲ ركعت نماز طلب خیر بخوانید و دعا كنید كه آنچه خیر و صلاح است برایتان رقم بخورد. فراموش نكنید كه در نهایت و پس از همه شناختها باید باز هم توكل كنید.

رستگاری در خواستگاری
سعی كنید خیلی خشك و مصنوعی سؤال نپرسید و لیستی از سؤالها در دست تان نباشد. به جواب هر سؤالی كه از طرف مقابل تان می گیرید خوب فكر كنید. آن جواب ها را تحلیل كنید اما یك طرفه به قاضی نروید. اگر جواب ها برای شما مبهم است و واضح نیست سؤالتان را به شكلی دیگر یا با پرسیدن سؤالهای جزئی تری مطرح كنید تا به پاسخ واضحی برسید.

از خودت بگو
پس از سؤال از چرایی انتخاب اولیه طرف مقابل، می توانید از او بخواهید كه اطلاعات كلی در مورد خودش بدهد؛« از خودتان بگویید؛ یعنی تحصیلات، شغل، روحیات و عقاید.» البته اگر گفته های او را مدیریت نكنید می تواند هر چیزی را از خودش بگوید، بی ربط و با ربط.

هدفت چیست؟
یكی از سؤالات اساسی كه در جلسه خواستگاری باید پرسیده شود و از پاسخ آن می توان به میزان هدفمندی و مسئولیت پذیری و عقاید اساسی طرف مقابل پی برد این است كه «هدف شما از ازدواج چیست؟» بعضی ها ازدواج می كنند چون باید ازدواج كنند. مادرشان آرزو دارد، نوه هایش را ببیند یا خودشان شرایط ازدواج را دارند و همه می گویند كی به ما شیرینی میدهی! هر كاری كه هدف درستی زیر بنای آن نباشد امید چندانی به سرانجام رسیدنش نیست.

انتظارت چیست؟
از انتظاراتش بپرسید. انتظارش از زندگی مشترك و از شما چیست؟ اینكه دنبال چه چیزی می گردد . در حقیقت دورنمای زندگی آینده شما خواهد بود. حتما این نكته را به یاد داشته باشید كه انتظار امروز این فرد، وظیفه فردای شما در زندگی مشترك است.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

 با چشم دیگران انتخاب نکنید

اما به راستی یك معرف خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ خانواده‌ها باید به چه كسانی اعتماد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *