صفحه اصلی / ملاک ها / شخصیت‌های وسواسی را قبل ازدواج بشناسید

شخصیت‌های وسواسی را قبل ازدواج بشناسید

 

سراغ من اگر می‌آیید، دست و رو شسته بیایید!
فرد وسواسی گاهی اطرافیانش را به انجام كارهایی كه واجب می‌داند، وادار می‌كند یا با دقت‌ها و سختگیری‌های بیش از حدش دیگران را آزار می‌دهد. ‌مهمانان در آستانه در ایستاده‌اند تا مجوز ورود صادر شود ! آنها باید به صف بایستند؛ كفش‌های‌شان را از پا خارج كنند و با احتیاط دمپایی رو فرشی‌هایی را كه از نظر صاحبخانه تمیز هستند، بپوشند. این خوان كه گذشت باید همه از دم با صابون دست‌های‌شان را بشویند بعد هم مواظب باشند مبادا یك قطره آب از دست‌ها روی موزاییك كف دستشویی بریزد و جایی را خیس كند.

این سلسله مراتب خسته‌كننده باعث می‌شود كه فرد وسواسی در روابط خانوادگی و اجتماعی‌اش دچار مشكل شود و خیلی از دوستان، عطای دیدار با او را به لقایش ببخشند. پس اگر فردی اجتماعی هستید با وسواسی‌ها دچار مشكل خواهید شد.

 

دقت در حد مویرگ!
افراد وسواسی دقتی بیش از اندازه دارند؛ یعنی همان طور كه گفتیم از جابه‌جایی میلی‌متری تابلو روی دیوار، كشف یك چكه آب روی زمین آشپزخانه، عدم رعایت نقطه مركز مطلق میزبرای جای گلدان تا یك قطره خیلی كوچك خون كه به سختی دیده می‌شود؛ نظرشان را جلب كرده و می‌تواند عذاب‌شان دهد. آنها به‌طور افراطی به جزییات توجه می‌كنند.

افراد وسواسی دقتی بیش از اندازه دارند‎

 

وسواس سلامت
بعضی از افراد وسواسی از بیمار شدن می‌ترسند و این وحشت برایشان بزرگ‌ترین معضل زندگی است. آنها سعی می‌كنند تا جای ممكن مراقب خودشان باشند؛ ضمن اینكه اخبار پزشكی را ازطریق اینترنت یا مجله‌های سلامت سایه به سایه تعقیب می‌كنند. بعضی دیگر هم روی مصرف مواد غذایی خاصی بیش از حد حساس هستند شاید به‌طور مثال آنقدر از مسمومیت با كنسروها می‌ترسند كه حتی نمی‌توانند از رب استفاده كنند یا اینكه از لامپ كم‌مصرف و سرطان‌زا بودنش هراس جدی دارند.

چنین افرادی دوست دارند آزمایش‌های مختلفی را برای بررسی میزان سلامتی‌شان به‌طور منظم انجام دهند؛ به خصوص در مورد بیماری‌های خطرناكی مثل ایدز و سرطان پیگیرتر هستند و با هر روش ممكن هم اطلاعات می‌گیرند و مدام خودشان را از لحاظ سلامتی محك می‌زنند. وسواس سلامت با یك ترس جدی همراه است و آرامش را در زمان سلامتی هم از شخص سلب می‌كند.

رابطه زناشویی با فرد وسواسی
افرادی كه وسواس‌شان از نوع حساسیت به آلودگی و نجاست باشد، رابطه جنسی را اغلب دوست ندارند و حتی ممكن است به نظرشان منزجركننده بیاید. فردی را تصور كنید كه تا وقتی بدنش تمیز نباشد یك لحظه آرامش ندارد؛ چنین كسی قطعا در جریان رابطه جنسی به اضطراب می‌افتد.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

ازدواج با فردی مشابه پدر و مادر

انسان ها به شبیه  هم جذب می گردند یا به عبارتی دیگر کبوتر با کبوتر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *